четвер, 30 січня 2014 р.

Турбота про жінку - впевненість в майбутньому


Однією з проблем  яка дедалі стає все більш актуальною і болючою для нашого суспільства  є проблема здоров’я  дівчини,  жінки, матері.
29.01.2013року на базі Маловисківської  районної бібліотеки відбулася презентація проекту «Турбота про жінку впевненість у майбутньому»
Проект реалізується в рамках Програми «Здоров’я жінок України». Презентували цей проект методист районної бібліотеки  Івандюк Оксана  бібліотекарі  відділу обслуговування Діденко Оксана та Чеботарьова Альона.


 
Мета проекту Надати громадянам Маловисківщини доступ        до інформації з питань репродуктивного здоров’я   і планування сім’ї шляхом проведення інформаційно-просвітницької кампанії. На презентацію було запрошено спеціалісти різних установ та організацій які погодилися співпрацювати разом:
- Начальник відділу соціального захисту сімї  Кириленко Вільям Константинович
- начальник відділу соціальної роботи   районного центру соціальних служб для дітей та молоді Маркова Наталія Миколаївна та фахівець соціальної роботи Коцюба Лариса Василівна
- Фахівець загального центру районної державної адміністрації молоді та спорту Шевченко Світлана Григорівна
-    Начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Левченко Любов Анатоліївна
- лікар акушер-гінеколог Стаднік Наталія Миколаївна
-   Учні гімназії та жителі  міста


– Психолог  Маловисківської гімназії Грузін Анна Олегівна провела лекцію про стосунки між хлопцем та дівчиною

Всі запрошені  висловили  свою думку з приводу проекту та  підкреслили, що він є актуальним і потрібним ,тому що  здорова  людини  - це така людина  , яка життєрадісно й охоче виконує обов’язки, покладені на неї життя, і повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності. Особливо це стосується здоров я жінок та  дівчат.

На закінчення директор районної бібліотеки Т.В.Малашенко сказала, що такий проект є унікальним у нашому регіоні, оскільки впроваджується уперше. Тож ми маємо надію, що завдяки цьому проекту  молоді люди, подружні пари на основі наданої інформації матимуть змогу приймати правильні і виважені рішення стосовно збереження власного здоров’я.

 

Памяті героїв Крут


У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.

 Бій під Крутами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
 

До цієї дати в бібліотеці  для молоді  та юнацтва проведено Екскурс в історію «За Україну, за її долю, за  честь і волю». Бібліотекар читального залу О.Василевський  познайомив з історичними даними того нерівного бою. Бесіда доповнювалася відео презентацією «Пам’яті героїв Крут».

пʼятниця, 24 січня 2014 р.

День соборності України


«На шляху до свободи і незалежності» - урок історії  з відео переглядом проведено до Дня соборності України  для слухачів Вищої народної школи. Завідуюча відділом обслуговування Кудря О. розповіла про історію підписання Акту Злуки та історичні мотиви свята. Бібліотекар читального залу О.Василевський  представив до уваги присутніх за допомогою комп’ютерної техніки відеофільм «День Соборності України».  На закінчення слухачі школи висловили свої думки.



Мандрівка книжковим містом


В Маловисківські районній бібліотеці бібліографом Кавун Н.П.  та бібліотекарем  гімназії  Босько Т. В. було проведено  бібліотечно- бібліографічний  урок « Мандрівка  книжковим  містом» з учнями 8 –го класу Маловисківської  гімназії .. Діти  ознайомилися з історією книги, а також  з розташуванням книг  на полицях у фонді бібліотеки, методами пошуку  документів, необхідних користувачеві,
 
а потім  мали змогу на практиці здійснити пошук  документів.