пʼятницю, 18 квітня 2014 р.

Символи свята


Одним із атрибутів і символів   свята Великодня є писанка. Майстер-клас по виготовленню писанки від керівника гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості Людмили Бондаренко пройшов в районній бібліотеці.
Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину,коли людина була неподільною з природою. В ті часи все навколо було живим і вміло розмовляти. Щоб вижити серед могутніх стихій, потрібно було мати серце, чисте, як гірські води, а руку міцну, як гілля дуба, а ще знати дивовижну мову Всесвіту.


Згодом виникли символи, неначе букви тієї чарівної мови. Зображуючи їх на стінах печер, посуді та одязі, люди зверталися до сонця, вітру, води, землі. З часом ті послання почали писати на пташиному яйці. Чому саме яйці? Мабуть тому, що прадавніх людей вражала поява з неживого предмета нового життя. І так, не знаючи астрономії, наші предки перетворили кругле яйце в маленьку модель Землі і Всесвіту. Так, вони були мудрими. І тому змогли поєднати Християнство,як ідею спасіння душі від мороку, з найсвітлішими образами минулого. Так виникла писанка - символ нового життя, воскресіння Бога, і відродження природи. Відтоді кожне творіння писанки, - ніби пробудження-перетворення засніженої, замерзлої землі в яскраву, весняну, радісну. З такої розповіді і розпочала свій майстер клас Людмила Михайлівна.

Як для людини, не обізнаної з секретами розпису писанки, відразу  здалося, що справа ця складна, і під силу лише тому, хто гарно малює.  Але під керівництвом Людмили навіть у песимістів почали розквітати на писанках різні орнаменти і символи, адже як кажуть писанку пишуть не руки, а душа. Тобто, найголовніше - налаштуватися на відповідний настрій. І наприкінці заняття  кожен зміг порадіти витвору своїх рук.

Найбільше християнське свято


Великдень — найбільше християнське свято. Цей день вважається днем Воскресіння Ісуса Христа і має ще одну назву — Пасха.

Напередодні цього великого свята в районній бібліотеці зібралися ветерани- слухачі вищої народної школи, молодь та жителі нашого міста на зустріч з цікавою та освіченою людиною настоятелем Храма святого Пантелеймона отцем Олексієм.
 
Всі присутні з цікавістю слухали розповідь про історію Свята Пасхи, про те що слово "Пасха" походить від назви старозаповітного свята, яке відзначали іудеї в пам'ять про звільнення від єгипетського полону, про виникнення Благодатного вогню в Єрусалимі, про церковні обряди свята. Розповідь викликала багато запитань у присутніх, на які вони отримували відповіді від Отця Олексія. І всі висловили побажання на подальші зустрічі.