неділю, 14 лютого 2016 р.

Життя, обпалене війною

15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів, службовців. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, котрі не сказали -- «Мамо, я живий...».  І саме 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Година-спогад “Життя, опалене війною”, яку підготували і провели працівники районної бібліотеки в співпраці з районною організацією ветеранів - данина пам'яті всім, хто причетний до героїчної й трагічної афганської війни, яка тривала у два рази довше, ніж Велика Вітчизняна.

Почесними гостях  стали учасники бойових дій – воїни-афганці Красовський Олександр, Шавкун Юрій, Матко Василь та воїн-інтернаціоналіст Пуцик Станіслав Миколайович




Болем у серці відгукувались у присутніх  спогади воїнів-афганців, яким у неповні 20 років довелося пройти через пекло Афганської війни.
Розповіді доповнючала  відеопрезентація  підготовлена Олександром Кузьмовичем за допомогою інших афганців.
 Завідуюча відділом обслуговування Ольга Кудря зачитала  прізвища наших земляків які не повернувся з афганської війни.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять загиблих в Афганістані воїнів.
Довго замовчували афганську війну. Дозували правду про героїв і втрати. Скупилися на ордена.
Потім ця війна прорвалася віршами й піснями --  трагічними, світлими й мужніми. Вірш, присвячений війні прочитав учень ЗШ № 3 Приходько Владислав.
Щирістю й проникливістю схвилювали учасників заходу  власні вірші Станіслава Пуцика, які були написані ним в різні періоди життя.


Директор районної бібліотеки Т.Малашенко та відповідальний секретар ветеранської організації Є.Мамедова  подякували   воїнам,  від щирого серця  подарували квіти та невеличкі подарунки на згадку про сьогоднішню зустріч а також  закликали пам’ятати й поважати ветеранів воїнів – інтернаціоналістів, які пройшли через цю війну.

День Святого Валентина

Традиційно напередодні 14 лютого, ми звертаємось до теми кохання, бо настає надзвичайний день — День Святого Валентина — Всесвітній день закоханих. Це хвилююче свято прийшло до нас із Заходу, де щороку його відзначають. Відзначається цей день  і в Маловисківській районній бібліотеці. Книжкова виставка «Любов - це дуже дивна річ» привертає увагу яскравими обкладинками нових книг, значимими назвами класичної літератури та різноманітними «Валентинками»,  до оформлення якої з фантазією та творчим натхненням підійшли працівники бібліотеки Кравченко Т.А., Топчієнко Н.В., Набок Л.І.





Валентина вважають єдиним святим — покровителем всіх закоханих. З того часу минуло майже дві тисячі років. Та слова кохання живуть і досі. Весь світ у день 14 лютого зізнається у коханні. Закохані надсилають одне одному ніжні та трепетні листи, які називаються «валентинками».

В дитячому відділенні бібліотеки  з захопленням учні школи-інтернат виготовляли  «валентинки» своїми руками. А майстер-класи для  них проводили керівники гуртків Будинку школяра Романенко Л.Б., Теровець Н.С., Михалковська О.С. Матеріали для «валентинок» надали бібліотекарі  дитячого відділу.



Також працівники дитячого відділення  підготували для своїх відвідувачів розважально-поетичне свято «День Святого Валентина», під час якого  звучали проникливі вірші про кохання, присутні почули історію свята та прийняли участь у розвагах та конкурсах.

Ще одна перемога!

Маловисківська районна бібліотека здобула чергову перемогу. На цей раз у Всеукраїнському конкурсі на участь у проекті Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»).

У конкурсі взяло участь 163 бібліотеки з усіх областей України. Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки, у яких в 2016 році буде створено Пункт європейської інформації (Пункт ЄІ).  Серед 5 бібліотек нашої області є  наша Маловисківська районна бібліотека

Координатори з обраних бібліотек пройдуть дводенне навчання, відповідно до графіка, складеного Головним тренінговим центром для бібліотекарів УБА.

Створення Пункту європейської інформації на базі бібліотеки дуже необхідне для підвищення рівня обізнаності жителів міста та району з сучасними євроінтеграційними та міжнародними процесами. Мета проекту: створити та організувати активну діяльність Пункту європейської інформації у бібліотеці для надання мешканцям місцевої громади інформаційно-просвітницьких послуг і популяризації знань про ЄС, європейські цінності та європейський вибір України.