вівторок, 5 грудня 2017 р.

Вчимося жити разом

    Усі ми звикли до слів «толерантність», «рівні права», «соціальний захист»… Та насправді ми навіть не маємо уявлення про проблеми, з якими стикаються люди. Зустрічаючи на вулиці інваліда на милицях або у візку, чи замислюємось ми над його непростою долею? А що цим людям потрібно? Відповідь. Доброта, милосердя і розуміння. Такими словами розпочалася зустріч з учнями 5 – 6 класів  школи – інтернат.  Діти послухали вірш Н. Бущак  «Вчимося жити разом», гралися в гру «Чарівний калейдоскоп» (називали  кращі риси, таланти  один одного). Бібліотекар прочитала притчу  « Батько й син»  та зробила огляд літератури про добро і милосердя, а також побажала дітям жити в злагоді одне з одним, цінувати одне одного, приймати всіх такими, якими вони є, тобто бути толерантними одне до одного.


А слухачі Вищої народної школи зустрілися з членами Маловисківської територіальної первинної організації Всеукраїнської організації товариства сліпих ТПО УТОС, які розповідали про  історію та діяльність своє організації, поділилися наболілим, поспілкувалися в колі друзів.

Пам'яті жертв голодомору

     Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Урок пам'яті "Згадайте нас - бо ми колись жили"(присвячений жертвам голодомору) провела з учнями 9 - го класу вчитель історії Мазур О.М. Вона розповіла дітям про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, яку не зазнав жоден народ в історії людства. Після демонстрації документального фільму про голод на Україні та розповіді очевидців нікого з дітей не залишили байдужим. Ознайомившись книжкової виставкою "Обов'язок пам'яті", діти запалили свічку пам'яті та вшанували пам'ять Хвилиною мовчання, схиливши голови в скорботі перед невинно убієнними.



Методичний день

Методичний день на тему "Творчий підхід до складання планів роботи на 2018 рік та оформлення звітної документації за 2017 рік" проведено для працівників сільських бібліотек .



В заході взяла участь начальник відділу культури та туризму РДА Левченко Любов Анатоліївна, яка обговорила з працівниками сільських бібліотек  поточні та  виробничі  питання,ознайомила  з пріоритетними напрямками роботи на 2018 рік.
Директор районної бібліотеки Малашенко Тетяна Василівна ознайомила працівників сільських бібліотек з вимогами сьогодення  до звітної документації, правильністю оформлення форм та бланків.
Так як методична робота, спрямована на дієву та ефективну  роботу працівників  сільських  бібліотек консультації з різних питань бібліотечної роботи надали спеціалісти районної бібліотеки.

Методист Івандюк Оксана  Анатоліївна  надала   присутнім  консультації по звітності та плануванню,  а також розповіла про обласні та районні конкурси,  соціологічні  дослідження які будуть  проводитися   в  2018 році   та  про актуальні події і дати, які потрібно включити в план роботи на слідуючий рік.

  Бібліотекар відділу комплектування Скрипник Ліля  Юріївна  познайомила з рекомендаціями,  щодо переведення бібліотечних фондів на УДК та надала консультацію по роботі з книжковим фондом та оформленні звітної  документації.
Бібліотекар читального залу дитячого відділення Кравченко Тетяна Анатоліївна запропонувала включити в плани роботи  бібліотекарів  цікаві заходи в роботі з дітьми.
Кавун Наталія Петрівна бібліотекар читального залу  рекомендувала новинки  періодичних видань на 2018 рік.
Бібліотекарі мали змогу познайомитися з кращими планами роботи, розповісти про заходи, які б вони рекомендували своїм колегам впровадити в свою роботу.