середу, 12 листопада 2014 р.

Мова і слово в пошані у всіх

І знову гостинно відчинила двері “Світлиця” …

Цього разу засідання жіночого клубу, яке, зазвичай, відбувається в районній бібліотеці, було присвячене Дню української писемності та мови.
Вела його, як завжди ,завідувач сектором молоді та спорту РДА поетеса Світлана Шевченко.
Цікавим став виступ переможця обласного конкурсу “Шевченко – явище незбагненне” викладача Маловисківського ПТУ №16 Галини Бивзюк, яка представила свою конкурсну роботу по творчості Тараса Шевченка у різних видах мистецтва майстрів Маловисківщини. Виявляється, у нашому районі майстрів та майстринь, які,вивчаючи, перекладають творчість Кобзаря на вишивку та полотно, більше 30! Галина Михайлівна представила тільки їх невелику частину, але присутні знайшли для себе багато пізнавального.
 
На наших теренах добре відома вишивальниця Лідія Серафимівна Запорожець. Серед розмаїття тем її вишиванок є і тема Шевченка та його творчості. Присутні побачили у відеоваріанті (на жаль, сама майстриня була відсутня) портрет великого поета та вишиванки по мотивах його віршів “Лебеді материнства” – “Плавай, плавай лебідонько по синьому морю” та інші.
А ось інша майстриня - Любов Шевченко. Її Г.Бивзюк охарактеризувала як майстриню, яка любить квіти маки, тому, звичайно, й зображує їх на своїх вишиванках. А ще вона створила портрет Шевченка на мішковині, який також привернув увагу.
Своєрідну Шевченкіану (аж п”ять картин) створив відомий маловищанам художник Віктор Тихонович Гнибіденко, а після екскурсії в Канів цікава картина – портрет молодого Тараса - отрималася у усім відомої поетеси і менш відомої як художниця Наталі Болгаренкової. Цікаво, що у сім”ї Наташі всі малюють – і мама, і тато. Коли донька йшла у перший клас, Олена Болгаренкова, теж, до речі, викладач ПТУ №16, вишила гарний портрет Шевченка, який згодом на довгі роки став оберегом сім”ї. Його присутні теж побачили… Як і чудові графічні роботи випускниці ПТУ Аліни Долинко.
День писемності та мови також можна назвати і святом бібліотекарів, які несуть українське слово читачам через книгу. Бібліотекар Великовисківської загальноосвітньої школи Зонатта Іщенко підготувала для присутніх презентацію “Якби не слово, то не було б відкриттів”. А у вікторині, яку провела Зонатта Миколаївна, із задоволенням взяли участь присутні на засіданні. Звичайно, серед тих, хто найкраще знає правила української мови, була викладач мови та літератури і… колишній голова районного суду, а нині – “сумлінний” учень Вищої народної школи Іван Руденко – він показав свої просто чудові знання!

 
Із задоволенням присутні слухали гуморески Павла Глазового у виконанні юних акторів Маловисківського аматорського театру ( керівник Вероніка Слуцька), переглядали картини здібних вихованців зразкової студії “Мистецька палітра” (керівник Людмила Бондаренко), роботи вихованців гуртка “Рукоділля”, що діє при школі-інтернаті.
Як зазначила натхненниця і фундаторка “Світлиці” Світлана Шевченко, у 2000 році цей творчий осередок задумувався, як жіночий. Але поступово до жінок почали приєднуватися чоловіки.

І нинішня зустріч не стала винятком. До гостей “Світлиці” завітав злинський поет Микола Голованов, який виконав свій культовий вірш “Ярмарок”. Микола привів з собою ще й кіровоградського композитора, талановитого музиканта і співака Андрія Шульгу (на знімку). Дуже тепло зустріли присутні його чудові пісні під гітару. Андрій виконав кілька творів на слова Миколи Голованова,Наталі Бідненко та на власні вірші. Сподобався дуже ніжний та проникливий романс “Глаза” (слова Миколи Голованова). Особисто мені Андрій навіяв схожість його творчості з групою “Любе” та їх чудовими ліричними хітами “Там, за туманами”, Дороги”, “Ты неси, меня, река” - така сама широта душі і щирість.
 
Від сектору молоді та спорту РДА активним учасникам виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва – гуртківцям РБДЮТу – було вручено грамоти. Це Ірина Гуцал, Лілія Кучеренко, Владислав Ковальчук, Анастасія Черній (зразкова художня студія “Мистецька палітра”,керівник Л.Бондаренко), Анастасія Буфаєва, Наталія Безугла, Вікторія Калкаманова (гурток “Рукоділля”, керівник Жанна Ткаченко). Також відзначено творчі роботи – реферати учасників виставки “Ювілеї українських письменників”, яку підготувала зі своїми учнями вчитель гімназії Валентина Ковалішина: “Іван Котляревський” (Ірина Байбузан, 10-Б клас), “Олександр Довженко – великий режисер українського кінематографу” (Марія Паливода, 10-Б клас), “Життя та творчість Михайла Коцюбинського”, (Олександра Сметаніна, 9-Б клас), до 85-річчя Дмитра Павличка (Олександр Барабан, 9-А клас).
Багато творчих робіт було присвячено 200-річчю Тараса Шевченка. Зокрема, свої реферати надали на виставку Михайло Костенко, Оксана Бабенко, Анастасія Маслова з 9-Б класу, Яна Мельник, Аліна Корбу, Сергій Цибенко з 9-А класу.
Тетяна Андрушко
Маловисківські вісті, листопад, 2014