неділя, 29 листопада 2015 р.

Прапор з передової

 Днями волонтерам - учням Маловисківськоі гімназії, які   разом з ГО"Народна Рада" і ВО "Свобода" допомагають воїнам - землякам  передали Прапор з передової з підписами  воїнів - земляків в знак подяки за допомогу з написаними на ньому побажаннями миру, успіхів в навчанні

До Дня пам’яті жертв голодомору

Україна 1932 -1933 роках пережила страшну трагедію - Голодний Мор, який забрав  життя мільйонів наших земляків. Жорстокість голодомору полягає передусім у тому, що голод не був наслідком стихійного лиха, посухи або неврожаю, він став результатом навмисної політики тодішнього режиму. За оцінками істориків і демографів, кількість прямих і не прямих втрат населення України становить понад 10 мільйонів осіб.                                                               
83 роки  відділяє нас від тих важливих подій,  і нині перед усім українським суспільством стоїть завдання глибокого переосмислення причин, характеру, масштабів трагедії, гідного шанування пам'яті мільйонів наших співвітчизників.

В читальному залі  оформлено Виставка-реквієм «І свічка  плакала в скорботі»   та в дитячому відділі книжкова виставка «Голгофа голодної смерті», на яких представлені книжково-ілюстративні, документальні матеріали  трагічних сторінок історії України 



 Година пам’яті  «Невиплакані  сльози України» було проведено з учнями гімназії. Вчитель історії Мазур О.М. з  учнями  обговорили ті жахливі події 1932-1933 років.

 а також запалили свічу  та хвилиною мовчання вшанували  пам'ять жертв голодомору

понеділок, 23 листопада 2015 р.

Революція гідності

  Події на майдані сколихнули весь світ, докорінно змінили українську історію та світогляд мільйонів українців. Наш народ пережив страшну зиму з безліччю смертей та скалічених життів. Про ці події  говорилося за круглим столом до   Дня Гідності та Свободи.



Круглий стіл разом з учнями гімназії провела вчитель історії Мазур О.М., яка висвітлила події 2013 - 2014 років на Майдані. Присутні переглянули та обговорили документальний  фільм "Майдан" а також кожен  висловив свою думку про наслідки революції в житті нашої країни.

Під гімн майдану "Летить кача" діти вшанували пам'ять загиблих в ті жахливі дні

вівторок, 17 листопада 2015 р.

Свято української мови

У Маловисківській районній бібліотеці відбулося чергове засідання клубу творчих людей „Світлиця”. Засідання було присвячене  темі: ”Мова і пісня-душа України”. Метою засідання стало знайомство з творчістю людей району, пропаганда української мови та виховання у молоді і населення любові до рідного краю.



Головною подією „Світлиці” став виступ творчого тандему: поета Ростислава Кирилова(с.Кіровка) та композитора, переможця багатьох пісенних конкурсів Петра Лойтри (м.Мала Виска). Р.Кирилов ознайомив присутніх з низкою своїх творів та у дуеті з композитором П.Лойтрою  виконав пісні  на власні вірші. Свою творчість продемонстрували й інші учасники клубу.



У засіданні взяли участь: голова районної ради Світлана Сосновська та заступник голови райдержадміністрації Лілія Синчук, які виступили із словами вдячності та побажання миру, добра, нових творчих злетів як Ростиславу Кирилову, так і всім учасникам „Світлиці”.
Активним учасникам зібрання було вручено грамоти сектору молоді та спорту райдержадміністрації .

четвер, 12 листопада 2015 р.

Навчалися громадській активності

Працівники районної та сільських бібліотек прийняли участь у тренінгу, на тему "Центр місцевої активності - як осередок розвитку громадської ініціативи". Тренінг проходив в рамках проекту "Моя громада - наш спільний дім", що реалізується на території чотирьох громад Маловисківського району ГО "Фонд розвитку ініціативи громади" в рамках Проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Провів тренінг президент Інституту соціокультурного менеджменту Лев Абрамов, а модератором  виступив керівник проекту на території Маловисківщини Леонід Жовтило.





Учасниками нинішнього тренінгу стало майже три десятки фахівців галузі культури (бібліотекарі, директори СБК та завідувачі клубними закладами тощо), які протягом дня  в притаманній подібним заходам атмосфері вільного спілкування і невимушеності обговорювали актуальні для територій проблеми сьогодення. Зокрема, це планування роботи та написання проектів, залучення інвестицій для реалізації задуманого, активізація ролі керівника закладу культури та бібліотеки як центру активності громад, співпраця з органами влади тощо.

понеділок, 9 листопада 2015 р.

Відзнаки з нагоди свята

9 листопада відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.
В приміщенні дитячої школи мистецтв відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди професійного свята працівників культури.
На свято запрошені заступник голови районної державної адміністрації Лілія Синчук, голова Маловисківської об’єднаної громади Юрій Гульдас, працівники відділу культури, будинків культури, бібліотек, музейних закладів, дитячих музичних шкіл, ветеранів праці галузі, аматорів та майстрів народного мистецтва.

За вагомий особистий внесок у збереження, розвиток і популяризацію культурно – мистецької спадщини району грамотами були відзначені кращі працівники та трудові колективи закладів культури.
Дуже приємно відзначити що серед нагороджених почесне місце займають і бібліотечні працівники.

За творчі здобутки, вагомий внесок у розвиток духовної культури Кіровоградської області, Маловисківського району  та з нагоди свята  Грамотою  Кіровоградської обласної ради нагороджено директор Маловисківської районної бібліотеки Малашенко Тетяна Василівна, Подяку Маловисківської райдержадміністрації отримала завідуюча відділом обслуговування для дорослих Кудря Ольга, Грамотами районного відділу культури та туризму відзначені методист районної бібліотеки Івандюк Оксана, бібліотекар дитячого відділу Кравченко Тетяна, завідуючі Олександрівською сб Матвієнко Руслана та Смолінською сб №1 Сизранова Наталля.

понеділок, 2 листопада 2015 р.

Студентська революція на граніті

У жовтні виповнюється 25 років важливій події в історії боротьби за незалежність України, яка отримала назву «Студентська революція на граніті».

Студентська революція на граніті – кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, заздалегідь організована українською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року. Стрижнем протестних подій було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві (нинішньому Майдані Незалежності).
Саме цій події було присвячено урок історії, на який були запрошені учні гімназії, учасники гуртка "Патріот".  


Про історичну передумову виникнення цієї революції, перебіг подій, вимоги студентства розповіла учитель історії Мазур Олена.

Очевидцем тогочасних подій був методист музею історії Коваленко Олег, який і поділився своїми спогадами.
Присутні переглянули відеопрезентацію "Революція на граніті" та вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув за незалежність України.