четвер, 22 грудня 2016 р.

Свічку зберегти

Презентація нової збірки  злинчанина МиколиГолованова "Свечу сберечь" зібрала в читальному залі шанувальників таланту поета і проходила в рамках засідання клубу "Світлиця". Зал прикрашали виставка вишивок Ніни Русол та Тетяни Рублевської.

 Ведуча заходу Світлана Шевченко розповіла про життєвий і творчий шлях автора.



Потім про свою нову книгу розповів Микола.

Зустріч продовжувала поезія з нової книги а також пісні композиторів Петра Лойтри ( у виконанні автора музики) та Андрія Шульги.
А на закінчення - привітання від шанувальників поезії.

понеділок, 12 грудня 2016 р.

Правові консультації

В рамках Тижня права в  районній бібліотеці проведено годину правового інформування інформування.   Слухачі  Вищої народної школи зустрілися з начальником Маловисківського бюро правової допомоги Кучеренко Мариною Сергіївною та головним спеціалістом-юристконсультантом управління Пенсійного фонду України Жигаловим Тарасом Миколайовичем. Присутні отримали кваліфіковані  інформації з питання оформлення договорів догляду за людьми похилого віку, отримання безоплатної правової допомоги, зміни до нарахування пенсій а також відповіді на численні запитання.



четвер, 8 грудня 2016 р.

На хустки Україна багата

Сніжного зимового дня в дитячому відділі Маловисківської районної бібліотеки розквітла дивовижними квітами та веселковими фарбами виставка-експозиція  української хустини  «На хустки Україна багата», що відкрилася в рамках районного виставкового проекту «Українська майстерня», який  розпочато за ініціативи районного відділу культури та туризму.
Презентація виставки відбулася  під гаслом « Не цурайтесь хустинок, дівчата, що ж ви носите тільки шапки, на хустки Україна багата, і цвітуть ще на них бережки.».




Відкриваючи виставку директор бібліотеки Тетяна Малашенко, відмітила, що впродовж століть хустина була найдорожчим подарунком, основним та улюбленим головним убором української жінки, через те, і зберігає український народ, як давній символ, память про хустину.
Тож метою заходу і є показати красу та багатство українського національного оберегу, відкрити традиції і звичаї повязані з хустиною, які існували на Україні і збереглися до сьогодення, заохотити молодь носити хустки, бо це природньо і модно. Саме про це і розповідала в своїй презентації бібліотекар Тетяна Кравченко.
Розповідь доповнювали вірщі про хустку та відеоролики з піснями та українським танком з хустками.
А  костюмер районного будинку культури Карина Бабенко для присутніх на заході дівчат      ( учні гімназії та ЗШ № 4) провела майстер-клас із сучасного завязування хустки та використання її як доповнення та окрасу одягу дівчат та жінок.

Майбутні захисники України

В День Збройних Сил України  учасники школи національно-патріотичного виховання "З Україною у серці" - учні Маловисківської гімназії ( керівник Олена Мазур) провели  в читальному залі бібліотеки  засідання"Збройні сили України на захисті державності".

Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах ще від Київської Русі. Тож на зустрічі мова йшла про історію та сучасну Українську армію, розповідь доповнювали відеоролики.



І вже стало традицією вітати у цей день не тільки військових, а й усіх чоловіків, хлопчиків. адже  на захист своєї землі, своїх рідних повинен кожен справжній чоловік. Тож свої привітання дівчата приготували і для присутніх на заході хлопців.

понеділок, 5 грудня 2016 р.

Заради життя

В рамках Тижня права та до Всесвітного дня боротьби з ВІЛ/СНІДом в бібліотеці проведено  годину спілкування - відеоперегляд «Заради життя». Працівники бібліотеки Н.Кавун та О.Діденко за допомогою відеопрезентації розповідали юнакам і дівчатам  що таке СНІД та ВІЛ, про ознаки СНІДу, щляхи передачі, познайомили зі статистичними даними захворюваності у світі та в Україні, відповіли на питання що означає Червона стрічка на емблемі.


четвер, 1 грудня 2016 р.

Ми обрали незалежність

1 грудня 1991 року народ України своїм волевиявленням на загальнонаціональному референдумі на території колишньої УРСР підтвердив Акт проголошення незалежності України.
До 25 річниця Всеукраїнського референдуму про незалежність України в бібліотеці проведено історичну відеоподорож "Ми обрали незалежність", під час якої присутні почули розповідь про історичні передумови проведення референдуму, статистичні дані, поділилися своїми думками і спогадами. В продовження теми подивилися документальне відео  "1991 – рік, з якого все почалося".



Методичний день з сільськими бібліотекарями

Під час методичного дня   "Творчий підхід до складання планів роботи на 2017рік та оформлення звітної документації за 2016 рік"   директор районної бібліотеки Малашенко Тетяна Василівна, методист Івандюк Оксана, бібліотекар відділу комплектування Скрипник Ліля знайомили працівників сільських бібліотек з вимогами до звітної документації, правильністю оформлення форм та бланків, розповідали про актуальні події і дати, які потрібно включити в план роботи на слідуючий рік.


Бібліотекарі мали змогу познайомитися з кращими планами роботи, розповісти про цікаві заходи, які б вони рекомендували своїм колегам впровадити в свою роботу.

неділя, 27 листопада 2016 р.

Свіча пам'яті

До Дня пам'яті жертв голодомору в бібліотеці пройшла акція "Запали свічку пам'яті", в якій прийняли участь старшокласники гімназії ( класний керівник О.М.Мазур).





пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Пісня — це душа народу



На заняттях Вищої народної школи працівники бібліотеки кожен раз намагаються знайти і донести до своїх "учнів" щось дійсно близьке та цікаве, щоб кожне заняття не проходило марно а залишало свій слід.
І ось знову відкрили новий цикл лекцій, які присвячені пісні "Українська пісня - душа народу", адже пісня завжди йде поруч з людиною. В години радості й смутку вона висловлює в піснях свої почуття, переживання. Українська пісня – одна із святинь нашого народу, його найцінніший духовний скарб,  краса і гордість.
В якості викладача запрошено  Заслуженого працівника культури України, композитора, автора більше як сотні пісень, відомого маловищанина Павла Яковича Бровченко, бо хто ж як не професіонал може краще розповісти і донести красу української пісні.

Розпочати цикл таких занять вирішили з самих витоків - з народної пісні, тому що народ виспівує в думах, баладах, піснях свою історію, свою душу.
Розпочинаючи свою розповідь Павло Якович відзначив, що народні пісні такі ж багаті , як і українська  душа -  ніжна і щира.
Минають віки, змінюються суспільні устрої, потрясають світ нищівні війни і голодомори, на зміну одним поколінням приходять інші — у кожного свої смаки, свої уподобання, а народна пісня залишається, через усі злигодні й поневіряння проносить вона свій первісний чар, свою нев'янучу молодість.
З давніх-давен до нас дійшла велика кількість народних пісень. І кожна з них була складена за певних обставин.Українських народних пісень записано чи не найбільше в світі – близько 300 тисяч. І всі вони вражають своєю розмаїтістю.  Багато років Павло Якович збирав та записував народні пісні із вуст своєї бабусі, дідуся, батьків, сусідів. Так народилася збірка "Народні пісні у записах Павла Бровченко". В ній кожна із представлених пісень починається невеликою анотацією - екскурсом в історію пісні. Так і в своїй бесіді перед слухачами ВНШ П.Бровченко розповідав про пісню а потім звучала і сама пісня у виконанні Павла Яковича і яку підхоплювали всі присутні, адже багато пісень знані з дитинства.

Тож підводячи підсумки можна сказати, що перша лекція вдалася на славу - і дізналися щось нове і наспівалися. Думаємо що і наступні заняття теж пройдуть так само вдало, адже українська пісня - це наша душа!

понеділок, 21 листопада 2016 р.

Шлях до свободи

До Дня Гідності та Свободи в бібліотеці відбулася година спілкування «Шлях до свободи» зі слухачами Вищої народної школи та урок патріотизму з учнями старших класів гімназії (11 класи) "Ми - українці".




Учасники заходів вшанували патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 та 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

Присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв Майдану і воїнів-захисників України, які загинули в зоні АТО.

День творчого спілкування

18 листопада до районної бібліотеки прибув методичний десант професіоналів – провідних спеціалістів Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського,  які провели День творчого спілкування з працівниками сільських бібліотек району  та бібліотек міської громади (Олександрівська та Паліївська).

Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського – одна з найстаріших в Україні, найбільша за обсягом фондів книгозбірня області. Виконує функції головної бібліотеки регіону, головна методична база для підвищення кваліфікації бібліотечних працівників різних ланок.




Фахівці  бібліотеки  приділяють увагу підвищенню кваліфікації працівників сільських бібліотек області. Тож і для бібліотечних працівників нашого району ця зустріч принесла багато нової корисної і цікавої  інформації.  Вони отримали методичні рекомендації від кваліфікованих  колег з обласного центру - завідуючої  науково-методичним відділом ОУНБ  Циганкової Л.О. на тему «Сільська бібліотека: збереження традицій та інноваційний розвиток»  та головного  бібліотекаря  цього відділу Дубина Л.О.  «Бібліотечні фонди: стан та популяризація».  Консультації доповнювалися відео презентаціями, досвідом роботи колег з бібліотек області.

 

Крім того бібліотекарі нашого району активно приймали участь у тренінгових вправах, представляли свій досвід роботи, окреслювали проблеми, які є в бібліотеках на сучасному етапі.



Бібліотечні працівники  завжди повинні бути в курсі всіх новинок сучасної літератури, тому огляд літератури «Що варто прочитати: сучасні українські письменники»  від бібліотекаря І категорії  відділу обслуговування користувачів обласної бібліотеки Яворської Л.О. всі присутні з слухали з уважністю та великим задоволенням.



Підводячи підсумки всі присутні відмітили, що справити враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести ауру новизни – завдання не з легких і саме така форма навчання  дає можливість провести не тільки консультації з різних напрямів роботи, а й обмінятися досвідом: подивитися, як працюють колеги в сьогоднішніх умовах.

Поезія - це завжди неповторність

Старшокласників ЗШ № 4 запросили в районну бібліотеку на зустріч з чарівним світом поезії. Тут відбулася година поезії "Поезія - це завжди неповторність".




Своїми поглядами, думками з юнаками та дівчатами поділилися редактор районної газети "Мловисківські вісті", поет В.Б.Тільнов та відповідальний секретар цієї газети, член Спілки письменників України Т.В.Андрушко.

Працівники дитячого відділу бібліотеки познайомили присутніх з книжковою виставкою "Перлини творчості наших земляків", а також з буклетом, підготовленим бібліотекарями " Поети Маловисківщини". Всі учасники заходу отримали такий буклет в подарунок.

вівторок, 8 листопада 2016 р.

Навчання координатора ПЄІ

Координатор Пункту ЄІ "Все про Європу" районної бібліотеки Кудря Ольга прийняла участь у семінарі для бібліотекарів за проектом «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації  у бібліотеках», який проводився на базі головного тренінгового центру Української Бібліотечної Асоціації в Києві. Навчання проводилось для  10 координаторів з усіх регіонів України.
 Відкривала семінар директор Інституту публічного управління та кадрової політики Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв,Президент  Української Бібліотечної Асоціації Шевченко Ірина Олександрівна

Тренери семінару Олена Башун, Вікторія Польова, Оксана Бояринова за час семінару розкрили ряд питань, згідно роботи проекту:
 «Євроінтеграційний рух України та завдання бібліотек», «Центри європейської інформації у бібліотеках: зарубіжний та український досвід», «Методика створення пунктів європейської інформації у бібліотеках», «Розвиток партнерств. Залучення волонтерів. Реклама та іміджеві заходи бібліотеки задля розвитку пунктів європейської інформації», Інформаційні ресурси пунктів європейської інформації у бібліотеках», «Організація обслуговування користувачів бібліотеки у пункті європейської інформації», «Управління діяльністю пункту європейської інформації у бібліотеці», «Орієнтація на роботу у проекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації».




Окрім навчання учасники поділилися досвідом діяльності своїх Пунктів ЄІ.
По закінченні семінару  всі присутні отримали сертифікати про навчання.

середа, 2 листопада 2016 р.

Заняття Гендерної школи

Чергове заняття Гендерної школи зібрало в читальному залі бібліотеки спеціалістів установ і організацій, які займаються безпосередньо з юнацтвом та молоддю - завідуючу секторм соціального захисту сім'ї управління соціального захисту  Маловисківської РДА Янченко В. В., інспектору у справах дітей Маловисківської міської ради Захватихату П.В., начальника відділу Маловисківського відділу поліції ГУНП в області Погрібного Я.В., заступника начальника районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Махоріну О.В., заступника директора з навчально-виховної роботи Маловисківського ПТУ№ 16 Байбузан В.Б., вчителів та учнів  ПТУ № 16 та гімназії.





Мета заняття - ознайомлення учнівської молоді з проблемами гендерної рівності, насильства в сім'ї, торгівлею людьми.
Спеціалісти  в своїх виступах намагалися донести до кожного юнака та дівчини інформацію з цих питань, наводячи приклади з реального життя, щоб ніхто в подальшому не став жертвою злочину.

Виступи доповнювали відеоролики на дану тему.
Працівники бібліотеки презентували книжково-ілюстративну виставку "Не стань жертвою злочину".

понеділок, 31 жовтня 2016 р.

Гарбузові посиденьки

У казці чарівник  його перетворює на карету, а в реальному житті його ростять як корисний і дуже цінний овоч. А ось використовують по-різному.

Одні за прямим призначенням, інші роблять з нього  різноманітні прикраси, іграшки, посуд і навіть музичні інструменти, а в західних країнах  використовують під час свята Хеллоуїн.
 І все це наш давно знаний - гарбуз!



На так звані Гарбузові посиденьки "Про гарбуз, і не тільки для каші" працівники бібліотеки запросили слухачів Вищої народної школи і вони з радістю погодилися та приготували різноманітні страви з гарбузу. І зал прикрасила виставка-інсталяція, на якій були представлені і книги з порадами щодо вирощування гарбузів а також з рецептами приготування, і   різні за розміром та сортами гарбузи, і звичайно страви з гарбуза.

Працівники бібліотеки розповідали цікаві факти про гарбуз, які доповнювалися відеопрезентаціями та відеороликами. І на завершення  всі куштували смачнючі пиріжки з гарбузом, запіканки, каші.


Важкий шлях до перемоги

 28 жовтня вся Україна відзначає річницю визволення від фашистських загарбників.
Друга світова війна 1939-1945 роки, яка торкнулася і нашої країни є однією із жахливих сторінок ХХ століття є . Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1944 рр., попри гіркоту поразок ми вирвали перемогу у ворога звільнивши нашу державу. Саме цим подіям і  була присвячена година пам'яті "Від тієї війни залишився слід".


Відеоперегляд документального фільму  із циклу "Історія гідності. Друга світова війна" нагадав всім присутнім якою страшною ціною була здобута перемога. Слухачі Вищої народної школи поділилися своїми спогадами про післявоєнне дитинство та спогадами свої батьків про роки війни.





пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

Безкоштовна правова допомога

Слухачі Вищої народної школи зустрілися з начальником Маловисківського бюро безоплатної правової допомоги Кучеренко М.С. та головним спеціалістом Романів Ю.В., які розповіли про роботу Бюро. Під час зустрічі слухачі отримали відповіді на ряд питань, а саме: в чому полягає суть надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, хто має право отримати безоплатну  правову допомогу, якими можуть бути підстави для відмови в наданні правової допомоги та інші.

середа, 19 жовтня 2016 р.

Ми роду козацького діти

До дня Захисника України та Українського Козацтва  в дитячому відділі проведено свято «Ми роду козацького діти, землі української цвіт» з учнями ЗШ № 4. Діти слухали розповіді бібліотекаря районної бібліотеки Т.Кравченко та шкільного бібліотекаря Н. Услистої про українських козаків, про історію українського війська та про сучасних захисників України, читали вірші, слухали пісні та дивилися відеоролики.





понеділок, 17 жовтня 2016 р.

Барви Петриківського розпису

Чарівний світ Петриківського розпису відкрився в бібліотеці. Тут відбулася презентація виставкої ексозиції "Барви Петриківського розпису в рамках районного проекту "Українська майстерня", що проводиться за ініціативи районного відділу культури та туризму.


Відкриваючи експозицію директор районної бібліотеки Т.В.Малашенко сказала, що мета даного проекту: зберігати, ознайомлювати, розвивати та передавати у спадок інформацію про народні промисли. Ми маємо на меті в майбутньому ознайомлювати наших відвідувачів з мистецтвом вишивки, гончарства, ткацтва, розповісти про українську хустину. Про те, що на сьогодні фактично втрачено.

        В даному проекті приймають активну участь крім районної бібліотеки також  Великовисківська та Смолінська школи естетичного виховання, районний будинок культури та районний краєзнавчий музей.

Заступник голови РДА Л.С. Синчук відмітила, що Петриківський декоративний розпис - вияв давнього та вічно молодого народного мистецтва, що має в своєму потенціалі великі можливості для виходу в світ сучасного життя, збагачення вітчизняної та світової культури.

З давніх -давен люди вірили, що в красі є духовна сила, і тому вікна і двері будинків і навіть одяг обрамляли магічним орнаментом, який захищав господарів. Ця давня традиція орнаментики сотні років широко використовувалася в побуті українців.

Про історію та сучасність Петриківського розпису розповіли працівники бібліотеки  за допомогою відеопрезентації "Чарівний світ Петриківського розпису".

Петриківський розпис — це не тільки яскраво, сонячно, красиво, а ще як ми побачили з презентації й дуже модно. Сьогодні етнічні мотиви надзвичайно популярні в декорі предметів побуту та одягу. Тож якщо хочете бути в тренді, без володіння технікою унікального розпису українського села Петриківка не обійтися.
Як твориться картина? З чого починають її малювати, як виглядав ескіз, які відтінки накладав художник в першу чергу? Усе це та навіть більше можемо простежити у роботі  майстра  Василя Івановича Шевцова.
Не тільки подивитися, а навчитися малювати й собі.
 

Неповторний Майстер – клас Петриківського розпису провів художник, викладач Великовисківської школи естетичного виховання Василь Шевцов і на очах у присутніх на чистому папері оживали казкові квіти.

На виставці були предствлені роботи аматорів Петриківського розпису Маловисківського району.  Це роботи учнів Василя Івановича Шевцова  класу образотворчого мистецтва Великовисківської школи естетичного виховання, учнів класу образотворчого мистецтва  Смолінської школи естетичного виховання ( керівник Кучеренко Тетяна Олександрівна) а також окремі роботи маловищан Людмили Ловчук  та Каріни Харченко,  А.Кравченко ( с. Паліївка), С.Артюшкової ( с. Оникієве),  Ю.Драбенко ( с. Плетений Ташлик), С. Сипливої ( с. Новогригорівка), А.Подкопаєвої ( с. Злинка).  Всі учасники відмічені грамотами відділу культури та туризму РДА.

З експозицією знайомилися учні навчальних закладів, слухачі Вищої народної школи, відвідувачі бібліотеки, всі бажаючі.