понеділок, 31 жовтня 2016 р.

Гарбузові посиденьки

У казці чарівник  його перетворює на карету, а в реальному житті його ростять як корисний і дуже цінний овоч. А ось використовують по-різному.

Одні за прямим призначенням, інші роблять з нього  різноманітні прикраси, іграшки, посуд і навіть музичні інструменти, а в західних країнах  використовують під час свята Хеллоуїн.
 І все це наш давно знаний - гарбуз!



На так звані Гарбузові посиденьки "Про гарбуз, і не тільки для каші" працівники бібліотеки запросили слухачів Вищої народної школи і вони з радістю погодилися та приготували різноманітні страви з гарбузу. І зал прикрасила виставка-інсталяція, на якій були представлені і книги з порадами щодо вирощування гарбузів а також з рецептами приготування, і   різні за розміром та сортами гарбузи, і звичайно страви з гарбуза.

Працівники бібліотеки розповідали цікаві факти про гарбуз, які доповнювалися відеопрезентаціями та відеороликами. І на завершення  всі куштували смачнючі пиріжки з гарбузом, запіканки, каші.


Важкий шлях до перемоги

 28 жовтня вся Україна відзначає річницю визволення від фашистських загарбників.
Друга світова війна 1939-1945 роки, яка торкнулася і нашої країни є однією із жахливих сторінок ХХ століття є . Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1944 рр., попри гіркоту поразок ми вирвали перемогу у ворога звільнивши нашу державу. Саме цим подіям і  була присвячена година пам'яті "Від тієї війни залишився слід".


Відеоперегляд документального фільму  із циклу "Історія гідності. Друга світова війна" нагадав всім присутнім якою страшною ціною була здобута перемога. Слухачі Вищої народної школи поділилися своїми спогадами про післявоєнне дитинство та спогадами свої батьків про роки війни.





пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

Безкоштовна правова допомога

Слухачі Вищої народної школи зустрілися з начальником Маловисківського бюро безоплатної правової допомоги Кучеренко М.С. та головним спеціалістом Романів Ю.В., які розповіли про роботу Бюро. Під час зустрічі слухачі отримали відповіді на ряд питань, а саме: в чому полягає суть надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, хто має право отримати безоплатну  правову допомогу, якими можуть бути підстави для відмови в наданні правової допомоги та інші.

середа, 19 жовтня 2016 р.

Ми роду козацького діти

До дня Захисника України та Українського Козацтва  в дитячому відділі проведено свято «Ми роду козацького діти, землі української цвіт» з учнями ЗШ № 4. Діти слухали розповіді бібліотекаря районної бібліотеки Т.Кравченко та шкільного бібліотекаря Н. Услистої про українських козаків, про історію українського війська та про сучасних захисників України, читали вірші, слухали пісні та дивилися відеоролики.





понеділок, 17 жовтня 2016 р.

Барви Петриківського розпису

Чарівний світ Петриківського розпису відкрився в бібліотеці. Тут відбулася презентація виставкої ексозиції "Барви Петриківського розпису в рамках районного проекту "Українська майстерня", що проводиться за ініціативи районного відділу культури та туризму.


Відкриваючи експозицію директор районної бібліотеки Т.В.Малашенко сказала, що мета даного проекту: зберігати, ознайомлювати, розвивати та передавати у спадок інформацію про народні промисли. Ми маємо на меті в майбутньому ознайомлювати наших відвідувачів з мистецтвом вишивки, гончарства, ткацтва, розповісти про українську хустину. Про те, що на сьогодні фактично втрачено.

        В даному проекті приймають активну участь крім районної бібліотеки також  Великовисківська та Смолінська школи естетичного виховання, районний будинок культури та районний краєзнавчий музей.

Заступник голови РДА Л.С. Синчук відмітила, що Петриківський декоративний розпис - вияв давнього та вічно молодого народного мистецтва, що має в своєму потенціалі великі можливості для виходу в світ сучасного життя, збагачення вітчизняної та світової культури.

З давніх -давен люди вірили, що в красі є духовна сила, і тому вікна і двері будинків і навіть одяг обрамляли магічним орнаментом, який захищав господарів. Ця давня традиція орнаментики сотні років широко використовувалася в побуті українців.

Про історію та сучасність Петриківського розпису розповіли працівники бібліотеки  за допомогою відеопрезентації "Чарівний світ Петриківського розпису".

Петриківський розпис — це не тільки яскраво, сонячно, красиво, а ще як ми побачили з презентації й дуже модно. Сьогодні етнічні мотиви надзвичайно популярні в декорі предметів побуту та одягу. Тож якщо хочете бути в тренді, без володіння технікою унікального розпису українського села Петриківка не обійтися.
Як твориться картина? З чого починають її малювати, як виглядав ескіз, які відтінки накладав художник в першу чергу? Усе це та навіть більше можемо простежити у роботі  майстра  Василя Івановича Шевцова.
Не тільки подивитися, а навчитися малювати й собі.
 

Неповторний Майстер – клас Петриківського розпису провів художник, викладач Великовисківської школи естетичного виховання Василь Шевцов і на очах у присутніх на чистому папері оживали казкові квіти.

На виставці були предствлені роботи аматорів Петриківського розпису Маловисківського району.  Це роботи учнів Василя Івановича Шевцова  класу образотворчого мистецтва Великовисківської школи естетичного виховання, учнів класу образотворчого мистецтва  Смолінської школи естетичного виховання ( керівник Кучеренко Тетяна Олександрівна) а також окремі роботи маловищан Людмили Ловчук  та Каріни Харченко,  А.Кравченко ( с. Паліївка), С.Артюшкової ( с. Оникієве),  Ю.Драбенко ( с. Плетений Ташлик), С. Сипливої ( с. Новогригорівка), А.Подкопаєвої ( с. Злинка).  Всі учасники відмічені грамотами відділу культури та туризму РДА.

З експозицією знайомилися учні навчальних закладів, слухачі Вищої народної школи, відвідувачі бібліотеки, всі бажаючі. 


неділя, 16 жовтня 2016 р.

Зустріч творчих людей

Зустріч творчих людей  клубу"Світлиця" була присвячена двом подіям - привітання бібліотекарів з Всеукраїнським Днем бібліотек та Дню українського козацтва та Захисника України.

Зал прикрашала виставка творчих робіт "Україна - край козацький", на якій були представлені вишиванки Оксани Крисаленко з с. Лутківка, малюнки учнів навчальних закладів району, роботи гурківців Районного будинку дитячої та юнацької творчості, поетичні твори.


Ведуча засідання, керівник клубу, поетеса Світлана Шевченко привітала бібліотечних працівників  своїм віршем та подарунком з подякою за 16 років спільної праці клубу "Світлиця" та районної бібліотеки. До привітань приєдналася член спілки письменників України, відповідальний секретар газети "Маловисківські вісті" Тетяна Андрушко та всі бажаючі.

Другу частину засідання розпочала Любов Богодвід з представлення виставки творчих робіт.
А продовжив віршами, присвяченими захисникам поет Станіслав Пуцик.


Протягом заходу звучали музика та пісні у виконані гармоніста Миколи Олексійовича Груші, Л.Богодвід, В. Смуток

Осіння подорож на кораблі життя

Весна і літо... як швидко вони спливають. І ось тихою ходою  підступає осіння пора. Людська осінь, як і природа, буває різною. В одних вона палахкотить розмаїттям барв, у інших - тихим бабиним літом, у третіх - суцільним присмерком, а то й нудьгою, яка пливе у прірву безнадії. Але це не про   слухачів Вищої народної школи, яка діє на базі Маловисківської  районної бібліотеки  для всіх людей поважного віку,  адже вони  не сидять на місці, а постійно рухаються, спілкуються,  дізнаються  щось нове та корисне.

В своєму привітальному слові  директор Тетяна Василівна Малашенко відмітила, що восени у всіх навчальних закладах розпочинається новий навчальний рік, а для нашої Вищої народної школи це ще є і символічно, адже вік зрілих, мудрих людей часто називають осінню життя. І ось уже п’ятий рік восени  гостинно відкриває двері наша Вища народна школа і ми з радістю зустрічаємо всіх вас!


Друзів та колег  з початком нового навчального року привітала відповідальний секретар районної організації ветеранів Євдокія Григорівна Мамедова.


І не випадкова і темою першого в навчальному році заняття була «Осіння подорож на кораблі життя», адже як і кожна пора року прекрасна по своєму, так само неповторні і вікові «сезони» нашого життя.

По дорозі в нашій «осінній подорожі на кораблі життя» присутні зробили кілька зупинок. І перша велика зупинка - це значуща для всіх  дата - 1 жовтня - День літньої людини . Працівники бібліотеки Оксана Діденко та Наталія Кавун привітали всіх віршами а В’ячеслав Селіванов подарував пісню в своєму виконанні.
Друга зупинка  - невеличкий екскурс в історію  нашої «школи». Мультимедійна презентація       «Вища народна школа – 4 роки разом», підготовлена  завідуючою відділом обслуговування Ольгою Кудрею,  допомогла згадати як все починалось, яскраві моменти життя  школи та й подивитися на себе – молодших на кілька років!
А потім була «Зупинка спогадів»,  адже в  кожного є  великий багаж спогадів, а так як це була  подорож то і багаж у кожного свій.  І в теплій дружній обстановці всі бажаючі розповідали, що цікавого вони дізнався за літо, в яких місцях побував, що бачив,  вийшов  такий собі усний твір «Як я провів літо».

І на закінчення – «Солодка Зупинка»  з гарячим запашним чаєм та солодощами а також  зі  сподіваннями та надіями що весь наступний навчальний рік  ми будемо зустрічатися , активно працювати, ділитися набутим досвідом під мирним небом нашої країни.

Подорож незвичайними бібліотеками

Бібліотека – храм добра і знань, до якого приходять ледь навчившись читати.  Дитина через книгу пізнає світ, реалізовує свої творчі потреби, естетичні та літературні уподобання.  Зусилля бібліотекарів спрямовані на те, щоб  читач відвідував бібліотеку не тільки як місце обміну книжок, а як храм знань і мудрих думок, а читання стало б для нього творчим процесом.

Бібліотеки ніколи не переставали розвиватися і удосконалюватися.


 Учні ЗОШ№4 (кер. Услиста Н.С.) завітали до бібліотеки, щоб привітати бібліотекарів з їх професійним святом та здійснити віртуальну подорож незвичайними бібліотеками  Європи та світу.

понеділок, 3 жовтня 2016 р.

Трагічні сторінки історії

Історія людства протягом усього його існування зазнала багато крупномасштабних подій, котрі залишили глибокі сліди у пам’яті нащадків та на скрижалях Вічності. Однією з них, безперечно, є Друга світова війна.
 Найтрагічншою сторінкою перших місяців Великої Вітчизняної війни історія назвала.події у Зеленій Брамі  Загибель двох радянських армій отримала назву “Уманський котел”, а саме урочище Зелена Брама - рукотворний лісовий масив площею 10 на 10 кілометрів , що під селом Підвисоке Новоархангельського району на Кіровоградщині - стало епіцентром бойових дій.

Виставка-огляд  "Зелена Брама: героїзм-трагедія-пам'ять"  оформлена в читальному залі районної бібліотеки присвячена 75-річниці саме цих трагічних подій.
   



29 вересня виповнюється 75 років, як у Бабиному Яру розпочалися масові розстріли. Україна і світ вшановують жертв злочину, що забрав понад 100 тисяч життів. Працівники бібліотеки прийняли участь в  годині пам'яті  «Бабин Яр: без права на забуття», що проводилася в ПТУ № 16.



Мета заходу -  розкрити зміст подій, пов'язаний з трагедією в Бабиному яру, виховувати гордість за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших, продовжувати формувати основу культури міжнаціональних відносин у суспільстві, учити співчувати та допомагати ближньому. Бібліотекар ПТУ Л.Миценко розповідала про страшні сторінки історії Бабиного Яру, її розповідь продовжила бібліотекар РБ О. Діденко. Учні читали вірші, слухали пісні та переглянули відеоролики.




На закінчення бібліотекар РБ Н.Кавун познайомила присутніх з книгами, в яких розкриваються події Бабиного Яру.