вівторок, 21 лютого 2017 р.

В пам’ять про Героїв Небесної Сотні

Темними  сторінками  в  історії  сучасної України стали події 18-21 лютого 2014 року, коли  захищаючи  честь і майбутнє  нашої  держави, загинули  сотні  людей. В пам’ять про ті трагічні дні  та  з метою увічнення  Героїв Небесної  Сотні в районній бібліотеці було проведено захід     «Відкритий  мікрофон » : візьми участь, прочитай вірш  про  ці  знаменні події ».Мікрофон був установлений на ганку бібліотеки і кожен бажаючий мав змогу прочитати вірш чи висловити свою думку про події на Майдані у лютому 2014 року.Тодішні події нікого не залишили байдужими, адже «Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а й показала важливість національної ідеї.  Вірші  читали  учні гімназії, учні  ЗОШ №4, методист  районного Будинку культури  Вільям Костянтинович Кириленко , поет – земляк  Станіслав Пуцик  та директор   районного Будинку культури Ігор Володимирович Туз .    
     


В рамках  проекту «Історичні події та знаменні дати  України  в хроніках документального кіно»  відвідувачам  бібліотеки  було  запропоновано  перегляд  тематичних відеофільмів « Зима, що нас змінила ». Відвідувачі  бібліотеки, які  переглядали  фільми , залишали  свої враження  про  побачене  в книзі  відгуків. Всього  фільми переглянули 19 чоловік.

                                                                                                                   
  В заході прийняли участь начальник відділу культури та туризму  Левченко Л.А., методист  районного Будинку культури  Кириленко В. К. , Пуцик С. М. та директор районного Будинку культури Туз І. В., працівники районної бібліотеки, вчителі , учні гімназії та ЗОШ №4. 

пʼятниця, 10 лютого 2017 р.

Виставка «Люди Свободи»

 В приміщенні районної бібліотеки  почала діяти пересувна виставка “Люди Свободи”. Всеукраїнську акцію - відкриття виставки  у всіх регіонах України ініціював Український інститут національної пам’яті.


Виставка «Люди Свободи» розповідає про 26 постатей, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливим відновлення незалежності України. Усі експонати представлені у форматі плакатів про життя і творчість цих людей.
«Ці люди дуже різні — поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним — хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі. Завдяки таким людям, свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал», — зазначає заступниця голови Українського інституту національної пам'яті Аліна Шпак .
Маловищани та гості міста зможуть оглянути виставку  протягом тижня  а далі  вона експонуватиметься у  інших  районних центрах області.

пʼятниця, 3 лютого 2017 р.

Соціальні послуги

2 лютого 2017 року заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Жовтило Алла Василівна та начальник відділу надання соціальних послуг населенню міської ради Хмара Іван Іванович зустрілися із слухачами вищої народної школи районної організації ветеранів України, які, зазвичай, щочетверга збираються в приміщенні районної бібліотеки.

В ході зустрічі  з учасниками зібрання мова йшла про розвиток сфери соціальних послуг населення на території Маловисківської міської об’єднаної територіальної громади, про соціальні гарантії, встановлені Конституцією України, які ґрунтуються на реалізації Законів України «Про статус ветеранів війни та гарантії  їх соціального захисту», «Про дітей війни», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку».

У зв’язку з масовим зверненням пенсіонерів до Маловисківської міської ради щодо одноразової виплати до Дня людей похилого віку, було надано роз’яснення про категорії осіб, заяви яких підлягатимуть  задоволенню.

середа, 1 лютого 2017 р.

Боян степової Еллади

1 лютого виповнюється 120-річниця  від дня народження відомого письменника-земляка, який народився в сусідньому з нашим районному центрі Новоархангельск Євгена Филимоновича Маланюка. До цієї дати та з метою популяризації творчості письменника-земляка серед підростаючого покоління, формування інтересу підлітків і молоді до української літератури та історії,виховання патріотизму та активної життєвої позиції  а також залучення до читання, до бібліотек по  бібліотеках області проводиться Обласний тиждень поетичного читання «Мандри в пошуках України». Організатори Тижня: Департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації, Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва, інформаційний партнер - ТО обласне радіо «Скіфія-центр» Кіровоградської філії Національної телерадіокомпанії України.

До проведення тижня долучилися і бібліотеки нашого району.

В радянські часи - Маланюк належав до найбільш заборонених письменників української діаспори. Повернувшись своїми книжками в Україну від початку Незалежності, Маланюк став непримиренно критичним нашим сучасником.
Працівники Маловисківської районної бібліотеки разом з учнями та вчителями навчальних  закладів провели ряд заходів, під час яких, розповідали про життя і творчість видатного українця а юнаки і дівчата долучилися до читання його поетичних творів різних років.
Так з учнями 9-а класу ЗШ № 4 ( класний керівник, вчитель Берсіменко Т.Г.) було проведено Інформаційно-літературна година «Боян степової Еллади».
 



 Учні  19 групи ПТУ № 16 ( бібліотекар Миценко Л., вчитель української мови та літератури Бевзюк Г.) знайомилися з літературною візитівкою «З любов’ю до краси земної».

 А учні 11 класу Маловисківської гімназії ( вчитель Ковалішина В.Б.) запросили працівників бібліотеки на відкритий урок, під час якого було проведено поетичний марафон «Мій ярий крик, мій біль тужавий…».
 
Хочеться відмітити гарну підготовку  всіх учасників заходів.  Читці віршів Євгена Маланюка   зуміли передати біль і велич його поезій. А за підсумками поетичних читань   створені аудіофайли найкраще продекламованих віршів Є. Маланюка. Допомогу в цьому надали колеги з районного Будинку культури.

Цікаво та змістовно пройшов огляд творчості «Творчість Євгена Маланюка – симфонія історії  українського народу» в Смолінській бібліотеці №1( завідуюча Н.Сизранова). На захід були запрошені голова селищної ради Мазура М.М. юрист селищної ради Нехайчук О.О., директор ЦСССДМ Прудкий  А.І. директор НВО Петрова Н.М. учні 9-х класів Смолінського НВО. Вокальна група «Коралі» Смолінський БК подарувала всім присутнім віночок українських народних пісень.


 

Завідуюча Великовисківської сільської бібліотеки Липецька Н. підготувала презентацію «Є.Маланюк : дорогами втрат та сподівань» та  разом з учнями та вчителями Великовисківської ЗШ провели голосне читання поезії.

А в Злинській сільській бібліотеці ( завідуюча Лавінюкова Н.) пройшла година спілкування «Мандри в пошуках України».
Презентація та літературний огляд «Поет високого духу» зібрала юнаків та дівчат в Смолінській сб № 2 (завідуюча Прудка Л.).
Подібні заходи пройшли в Хмелівській ( завідуюча Комаха О.) та Марянівській (бібліотекар Вербовіцька О.) сільських бібліотеках.
Завдяки таким заходам співець Степової Еллади Євген Маланюк повертається в Україну, про яку марив на чужині і вірним сином якої завжди був. Повертається  своїми творами, які дають нашим серцям і розуму естетичну насолоду, збагачуючи наші душі.