четвер, 23 листопада 2017 р.

Ми всі різні-ми всі рівні

Учні 19 групи ПТУ № 16  разом з  вчителем  Бевзюк Г. та  бібліотекарем Миценко Л. взяли участь у уроці толерантності на тему "Ми всі різні-ми всі рівні", який проводився в районній бібліотеці  в Пункті європейської інформації до Міжнародного дня толерантності. Бібліотекар О.Діденко у вступному слові відмітила, що з кожним днем світ жорстокішає , тому  мета заходу -  розкрити поняття „толерантність”, показати певні рівні   толерантної поведінки людини , адже толерантність необхідна у взаєминах між окремими особами, в родині та громаді.


 Розповіді бібліотекаря доповнювали відеоролики. Юнаки та дівчата активно приймали участь в обговоренні, ігрових вправах. Кожен мав можливість дізнатися за допомогою анкетування настільки він толерантний. 
На книжковій виставці «Бібліотека – територія толерантності»  були представлені книги  авторів - представників різних національностей.

середа, 22 листопада 2017 р.

Знайомство з поетом-земляком

Учні 9-а класу Маловисківської гімназії ( вчитель Федорова М.Ю.) познайомилися з життям та діяльністю поета-земляка Володимира Бровченка під час екскурсії до Літературної вітальні. Екскурсію для них провела бібліотекар Н.Кавун.



Подарунок з передової

Волонтер В.Гревцев передав для читачів бібліотеки цінний подарунок з передової - книгу бійця-добровольця Аліни Косовської "Там, за межею...". Герої книги - невигадані персонажі, то ж деякі риси їхніх характерів цілком нагадують реальних осіб


вівторок, 21 листопада 2017 р.

День гідності та свободи

21 листопада в читальному залі районної бібліотеки відбувся круглий стіл з нагоди Дня Гідності та Свободи   на тему «Україна гідна Свободи». В заході прийняли участь учасники подій на Майдані, працівники районної бібліотеки, районного будинку культури, районного відділу освіти, молоді та спорту, районного Будинку дитячої та юнацької творчості, учні ЗШ № 3, працівники редакції газети «Маловисківські вісті», небайдужі жителі міста.




На обговорення були винесені  та висвітленні такі питання:
- Гідність і свобода в українському законодавстві ( начальник Маловисківського бюро правової допомоги М.Кучеренко)
- Національна самосвідомість та історична пам’ять ( методист музею історії району О.Коваленко)
- Революція гідності: очікування і результати ( учасники подій на Майдані, активісти О.Мазур та В.Сьомка)
- -Що для вас означають слова гідність та свобода ? ( представники молоді  Прокопенко А. та Кучеренко В.)
- Громадянська свідомість. Як зрушити громадянську свідомість? ( всі присутні).
Вела захід завідуюча відділом обслуговування  бібліотеки О.Кудря.


 В рамках Проекту  «Історичні події та знаменні дати України  в хроніках документального кіно»  відбувся показ документального фільму «Революція гідності» та відеоролика « День Гідності і Свободи:  Хронологія двох революцій».

понеділок, 20 листопада 2017 р.

Про медичну реформу

Слухачі Вищої народної школи зустрілися з головним лікарем комунального закладу "Маловисківський центр первинної медико - санітарної допомоги" Левченко О.М., яка розповіла  про заходи та зміни медичного обслуговування в рамках Медичної реформи, відповіла на численні запитання присутніх.



Ми гідні нашої свободи

До Дня Гідності та Свободи в рамках патріотичного проекту "З Україною  серці" в читальному залі дитячого відділу учні ЗШ № 3, № 4 та гімназії ( вчителі Мазур О. та Бакалінська О.) провели спільний Урок гідності "Ми гідні нашої свободи".



пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

День української писемності та мови

Українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Учні 2-б класу ЗШ №3(кл.керівник Селіванова Г.П.)  прийняли активну участь у мовному вернісажі до Дня української писемності та мови «Мови нашої слова, наче музика жива», який пройшов у дитячому відділі районної бібліотеки.

Розпочалося свято з огляду виставки та читання дітьми віршів про мову.

Продовжили зустріч конкурсами "Скажи без затримки" (діти називали антоніми до заданих слів),"Всезнайко"(закінчи прислів'я) та переглянули відеопрезентації "Мова єдина", "День української писемності і мови". Закінчилося свято гуморескою П.Глазового "Кухлик".

А потім юні декламатори завітали до слухачів Вищої народної школи, щоб прочитати для  бабусь та дідусів вірші про рідну мову


пʼятниця, 3 листопада 2017 р.

До 80 роковин Великого терору

У 2017 році минає 80 років Великого терору – апогею сталінського репресивного режиму. По всій Україні проходять заходи вшанування  пам’яті жертв  “Великого терору”. Головною метою цих заходів є гідне вшанування пам’яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової спільноти об’єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму. Протягом 1937-1938 років були знищені сотні тисяч громадян.
В читальному залі районної бібліотеки проведено годину пам’яті «Злочин, якому немає прощення»,  в якому прийняли участь слухачі Вищої народної школи, голова районної організації ветеранів О.Красовський, працівники відділу культури, районного будинку культури та бібліотеки, небайдужі жителі нашого міста.
У вступному слові бібліотекар читального залу Н.Кавун  дала визначення таким поняттям як «терор», «репресії».




З історично-інформаційними матеріалами «Політичні репресії в УРСР»  присутніх ознайомив методист музею історії Маловисківського району Коваленко О.А.
Перегляд відеофільму  «Великий терор в Україні в 1937-1938 роках . Пишемо історію» нікого не  залишив байдужим та  викликав жваву дискусію серед присутніх. Майже кожен хотів розповісти про своїх близьких, знайомих, які постраждали в ті  часи та висловити свою думку про ті страшні події.
 На закінчення заходу було запалено Свічку пам’яті та вшановано пам'ять загиблих Хвилиною мовчання.
На заключення свій власний вірш, присвячений репресованому діду та всім загиблим прочитав поет С. Пуцик.

Крім того до уваги  всіх відвідувачів бібліотеки пропонується підбірка літератури по даній тематиці «Минуле з гірким присмаком».