вівторок, 27 березня 2018 р.

Поезія в пісні

Авторські пісні, які стали народними або ПІСНІ ЛІТЕРАТУРНОГО ПОХОДЖЕННЯ - таку назву дано пісням, що написані конкретними авторами — поетами й композиторами — і широко виконуються поряд з народними. Отже, до фольклору вони увійшли завдяки популярності й усному поширенню серед людей.

Саме таким пісня і була присвячена зустріч з композитором, Заслуженим працівником культури України Павлом Яковичем Бровченком і приурочена Всесвітньому дню поезії.

Павло Якович не тільки розповідав про авторів та пісні, які дуже популярні серед народу а й виконував уривки а то й цілі пісні різних авторів. Серед них  —  Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Кирило Стеценко, Микола Петренко, Марко Кропивницький,  Іван Франко, Андрій Малишко та інші.

Пісні настільки знані та улюблені, що всі присутні майже з перших акордів підхоплювали слова і співали всі разом.



понеділок, 26 березня 2018 р.

Година Землі


Районна бібліотека в співпраці з районним Будинком культури в рамках щорічної міжнародної акції "Година Землі" підготували та провели в залі РБК інформаційно-просвітницький захід «Зупинімось! Озирнімось! Діймо!».


Організація  «Всесвітній фонд природи» спільно з австралійським виданням «The Sydney Morning Herald» наприкінці березня 2007-го року провела цікаву і показову екологічну акцію: близько 2100 фірм і компаній австралійського міста Сідней, а також понад 2,2 млн. його жителів вимкнули освітлення на одну годину. За цей час енергоспоживання міста було скорочено більше ніж на 10%, що в свою чергу сприяло і скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу. За підрахунками фахівців, ефект від акції був такий, що на той час нібито в місті на дорогах на 48 тисяч автомобілів стало менше.
 Цю акцію назвали «Година Землі». Ідея була хороша і прийняла щорічний характер, поширилася і стала популярна в багатьох країнах світу. Час проведення акції погоджено і початок цієї години вибрано на 20 годин 30 хвилин в кожну останню суботу березня.

Розповідь ведучого про історію, мету, наслідки акції доповнювали відеоролики « Земля – наш спільний дім », « Сутінки  цивілізації », «Година Землі 2018».
Креативним та цікавим був виступ екологічної агітбригади  у виконанні "Театру малих форм РБК"( керівник Ю.Файберг).
А  питання екологічної вікторини “Що ми викидаємо, або золоті розсипи смітників”, яку провели бібліотекарі О.Діденко та Н. Кавун  перевірили знання юнаків та дівчат.



Гарним та пізнавальним фоном слугувала книжкова виставка-застереження "Чистота планети - чистота душі".

З книгою - до зірок

Книга – величезна сила, без неї неможливо уявити життя. Вона розкриває перед читачами чарівний світ краси і добра, вона стає близьким другом, вірним супутником у житті. В березні саме книгам був присвячений Всеукраїнський тиждень дитячого читання, до проведення якого долучилися школи та бібліотеки  нашого  району.

Це справжнє свято для юних користувачів, під час якого в бібліотеках проводяться численні масові заходи з метою популяризації серед дітей читання, книги і бібліотеки, як скарбниці знань.

 Працівники   дитячого відділу районної бібліотеки  оформили  ряд книжкових виставок, які знайомлять юних відвідувачів з різноманітним книжковим світом:
- Виставка-персоналія «Коли душа народилася крилатою»;
- Виставка-бібліогід «З книгою жити – з добром дружити»;
- Виставка-ювілей «Віват ювіляри!»






На протязі тижня було проведено низку цікавих заходів.

   Так учні 2-б клазу ЗШ № 3 здійснили захоплюючу  Воок-мандрівку «З книгою до зірок» по творах улюблених дитячих письменників,  а учні 4-в класу цієї ж школи навчилися як не тільки читати а й аналізувати прочитане та правильно вести щоденник читача під час бібліотечного уроку «Як вести щоденник читача».





В рамках Тижня та до  Всесвітнього дня поезії дня поезії  дитячий відділ запросив на літературний вернісаж "Поетичний зорепад" учнів ЗОШ№3 та школи - інтернат. Діти дізналися про життєві і творчі шляхи поетів, читали їх вірші та ознайомилися з книжковою виставкою "Коли душа народилася крилатою".


Учні  4-б класу ЗШ № 4 взяли участь в  Конкурсі юних книголюбів «Мій друг – Читанка». Діти  показували свої знання під час вікторин «Мій улюблений казковий герой», «Літературна вікторина», «Відгадай загадку».  І в кінці свята за правильні відповіді  кожна команда отримала грамоту.

Долучилися до проведення Тижня дитячого читання і сільські бібліотеки району.  Так  у  Великовисківській сільській бібліотеці організовано та проведено:
- Веселі читання «Дитина читає – Україна  процвітає!»;
- Виставка дитячих робіт «Академія саморобкіна»;
В  Злинській сільській бібліотеці -поетичний вернісаж «Великих слів – велика сила», в  Хмелівській - поетичну годину «Поезія це стан душі», в Копанській проведено захист читацького формуляра «У світ знань через книгу», в  Лозуватській  - бібліотечний урок «Книги, що знають все» та інші.

Тиждень дитячого та юнацького читання закінчився, але не закінчилось спілкування з книжкою. Великий світ навколо нас складається не тільки з комп’ютерів і мобільних телефонів, задовго до їх створення існувало і досі існує справжнє диво – книга.
 Приходьте до бібліотек, щоб поринути в цей цікавий та неповторний світ!

пʼятниця, 16 березня 2018 р.

Вони для нас виборють життя

В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця.
Його встановлено рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.


До Дня українського добровольця в районній бібліотеці проведено Інформ-годину «14 березня – День українського добровольця». В ході заходу бібліотекарі Кавун Н. та Діденко О. розповіли про встановлення свята,читали вірші, присвячені українським добровольцям.

Доповненням  до розповідей став  відеоперегляд   «Вони для нас виборють життя…» та книжкова виставка «Герої нашого часу».

Палке слово Кобзаря

Вшанувати пам'ять Т.Г.Шевченка, в День його народження, біля ганку бібліотеки зібралися шанувальники таланту Великого Кобзаря. В форматі "Відкритого мікрофону" було проведено захід «Палке слово Кобзаря».



Захід підготовлений в співпраці районного Будинку культури та районної бібліотеки за підтримки відділу культури і туризму РДА.

Методист РБК В.Кириленко коротко нагадав всім присутнім основні віхи життя Тараса Шевченка.
 Вірші у виконанні працівників бібліотеки стали доповненням до розповіді, а книжково-ілюстрована виставка несла додаткове інформаційне забезпечення.

В ході заходу всі присутні мали змогу не тільки послухати розповідь про життя поета, його вірші, пісні, а й самі прочитати улюблені рядки.

Вшанували пам'ять Кобзаря також покладанням квіті до меморіальної дошки, встановленої на будівлі бібліотеки