середа, 17 жовтня 2018 р.

Зустріч з краєзнавцем

Районна бібліотека вчергове стала майданчиком для знайомства та спілкування автора із своїм читачем.
Старшокласники міських шкіл, вчителі, працівники районного відділу культури, пенсіонери, всі небайдужі, кому цікава історія нашого краю отримали можливість познайомитися з науковцем, істориком, дослідником, краєзнавцем, автором Борисом Шевченком, який представив свою книгу «Освоєння і заселення Маловисківщини у ХVІІІ столітті».

  Борис Шевченко народився в селі Палїівка, автор багатьох науково-популярних і наукових публікацій з історії Маловисківщини та Кіровоградщини, автор книги «Маловисківщина в роки Другої світової війни. Сторінки історії», за яку став лауреатом обласної краєзнавчої премії за 2017 рік у номінації "Наукові дослідження з історії та етнографії краю». Член Національної спілки краєзнавців України.





 Півтори години зустрічі промайнули непомітно, настільки цікавою та захоплюючою була розповідь Бориса Леонідовича! Присутні мали можливість поринути у вісімнадцяте століття, часи козацтва ,часи Нової Сербії... і ,заодно - спростовувати деякі міфи ...  Автор ґрунтовно відповів на питання, які виникали. І на закінчення – автограф від автора та подарунок бібліотеці – підбірка  книг з краєзнавства!
Щиро вдячні Борису Шевченку за велику просвітницьку роботу, за  цікаву зустріч та цінний подарунок!!

середа, 10 жовтня 2018 р.

Книги про війну

Про події на сході країни зараз можна дізнатися не тільки з новин, але і з книг. Крім співробітників ЗМІ за опис і осмислення цієї війни беруться волонтери та письменники. Деякі з них побували на передовій, інші − пропустили події через власну уяву. З такими книгами в бібліотеці знайомилися учні гімназії під час уроку "Книги про війну". Вони обговорювали прочитане, ділилися думками про значення слова " Патріотизм".



Відверта розмова

В переддень Дня захисника України в бібліотеці відбулася зустріч старшокласників гімназії з учасниками АТО. Нікого не залишила байдужим щира та відверта розповідь молодих хлопців Романа та Євгена , які пройшли через пекло війни.





четвер, 4 жовтня 2018 р.

Сьомий навчальний рік розпочато

У Вищій народній школі для дорослих "стартував" новий, уже сьомий навчальний рік. Свято було приурочене до Дня людей поважного віку і підготовлене та проведене спільно з працівниками РБК. Присутніх вітали керівництво районної організації ветеранів О.Красовський та Є. Мамедова, директор бібліотеки Т.Малашенко, вокальний ансамбль "Журавка"( керівник  Л.Язикова), гармоніст М.Груша. Авторські вірші читали В.Кириленко та С.Пуцик. А вірш, присвячений бабусі у виконанні Ані Шендрик розчулив всіх присутніх.
Завершилося свято теплим спілкуванням та запашним чаєм з солодощами.






Єднаємося навколо книги

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек. Тож напередодні цього свята в бібліотеці проводилися бібліотечно-інформаційні заходи,спрямовані на популяризацію книги, бібліотеки, професії бібліотекаря - флеш-моб «Покоління Next – читає», мобільне опитування "Бібліотека це:...", вулична піар-акція «Єднаємося навколо книги», презентація новинок "Осіння фішка - нова книжка" та "Buk-рекорди".








середа, 3 жовтня 2018 р.

До 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського

Учні ЗШ № 3 ( вчитель Селіванова Г.П..) здійснили Подорожі за оповіданнями В.Сухомлинського. Захід було присвячено 100-річчю від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського.
Вчитель разом з працівниками бібліотеки розповідали про Василя Олександровича, а діти показали інсценівку уривку з одного з оповідань, переглянули відеофільми про життя і творчість видатного педагога.
Крім того діти намалювали ілюстрації до прочитаних творів В.О. Сухомлинського.



вівторок, 2 жовтня 2018 р.

Пам'ять Бабиного Яру

Кожного року 29 вересня за рішенням Верховної Ради України в нашій державі проводяться Дні пам’яті. В цей день 1941-го – в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Серед невинно закатованих були і тисячі українців та громадян інших національностей. Згадати ці страшні події відвідувачі бібліотеки могли під час перегляду відеофільмів "Трагедія Бабиного Яру" та книжкової виставки "Пам'ять Бабиного Яру".



Бібліотечні фонди

Під час Семінару-практикуму «Бібліотечні фонди і каталоги на сучасному етапі. Переведення фондів на  таблиці УДК», який проведено в районній бібліотеці, працівники сільських бібліотек знайомилися з новими таблицями бібліотечної класифікації документів - Універсальною десятковою класифікацією (УДК), розглядали приклади класифікації, переведення з таблиць ББК, проводили практичні заняття.




Чарівний світ театру

Кінець вересня традиційно пов'язуємо з театральним мистецтвом та "Вересневими самоцвітами". В бібліотеці діють виставки "Чарівний світ театру" та "Майстер української драми", присвячені театральним діячам Кіровоградщини. Крім того виставка "подорожувала" і в село Плетений Ташлик, де проводився районний етап Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти"


Книга - віконце у світ

З початком нового навчального року відновив роботу спільний з бібліотекою гімназії проект "Книга маленьке віконце, а через нього увесь світ видно". До проекту приєдналися учні 5 класу гімназії, які познайомилися з новими книгами та роботою бібліотеки.



Пам'ять про краєзнавця

19 вересня 2018 року в малому актовому залі районного будинку культури відбулася зустріч з нагоди відзначення 100-річчя з дня народження та вшанування пам'яті фундатора музею історії Маловисківського району, краєзнавця О.С.Ковтуна. В ньому взяли участь заступник голови Маловисківської районної ради В.Палій та керівник апарату Маловисківської районної державної адміністрації А.Гончарова, начальник відділу культури і туризму Л.Левченко, гості з м.Кропивницького : дочка Лілія Олександрівна Ковтун-Петровська, онука Наталія Володимирівна Суліма з дітьми, племінниця Р.Д.Боброва з Маловисківського району, родичі-маловищани,працівники відділу культури і туризму, представники місцевої газети, учні,друзі, громадськість.