неділя, 31 травня 2020 р.

«Міжнародний день захисту дітей» — святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
Свято встановлено в Україні на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна — дітям" та інших громадських організацій…» відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98.
До вашої уваги  ілюстрована виставка « Захисти мене від зла я дитина ще мала ».

понеділок, 25 травня 2020 р.

Пункт Європейської Інформації

  Нагадаємо, що  при МРБІЦ  діє Пункт європейської інформації (ПЄІ) « Все про Європу» в рамках  проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу» : читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації  в  бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу ( програма «Еразмус +»).

До вашої уваги  новинки  дитячої літератури  письменників Європи :

Леслі Сімс та Луї Стоувел. Дивовижні історії для дівчаток.

         У цій чарівній  збірці  міститься чотирнадцять незвичайних казок про вродливих принцес, рішучих  фей , хоробрих ляльок та кмітливих русалок.


                                             


Елеонор Портер « Поліанна виростає»

         Продовження  роману  Еленор  Портер « Поліанна ».  В ній  Поліанна вже виросла.  Які приємні  й  неприємні  сюрпризи чатують на молоду дівчину, що  повернулася до міста свого  дитинства ? І головне , чи зрадить уже дорослій героїні  незвичайна  гра, що виручала її не раз  і несподівано нагадала про себе знову ?

                                                  


Ерін Гантер « Коти – вояки»

        Він  залишив  тепле і затишне  життя домашньої  кицюні. Тепер він --- Вогнесерд, вояк  Громового  Клану  диких  котів.   Полювання у лісових хащах, запеклі бійки з ворогами, ночівля під зоряним  небом і повна  свобода, яку ніхто не обмежує. Про що ще можна мріяти ?

                                                        


Сара Гаттон «Крута фізика»

      У цій  захопливій  і  дотепній  книжці – фізика, якої не знайти  в нудному  шкільному  підручнику. Які сили керують Всесвітом ? Що  трапилося б , якби  вдалося  забрати  всі  порожні  місця в атомах ?  Що спільного  між  пирогом  і квантовою  фізикою ? Для допитливих  школярів  --  теперішніх  і колишніх, а також для всіх дослідників, яким кортить довідатись, як влаштовано наш дивовижний світ.


                                        


Жан – Бернар Пуї , Серж Блох, Анн Бланшар
 «Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв»

         Перед вами галерея портретів  видатних особистостей,які залишили помітний слід в історії, літературі, мистецтві та науці. У школі  їх вважали безпорадними невдахами  та невігласами ! Вдома і на роботі  ніхто не вірив у них. Їхня бунтівна вдача викликала лише обурення. Згодом історія увінчала їх славою й охрестила геніями. Ці величні постаті фігурують у шкільній програмі… як монументальні персонажі.

                                             



Алекс Фріт , Розі Гор, Луї Стоуелл  «Політика для початківців»

     Політика – це одна із тем, які порушувати в розмові вважається неввічливо. Але розуміти її суть просто необхідно, якщо хочеш  розібратися, як влаштовано світ довкола тебе.Політика зачіпає всі сфери нашого повсякденного життя. Вона пояснює, як група людей взаємодіє між собою чи як обирає спосіб керування містом, країною або континентом. Ця книжка розтлумачить  найважливіші сучасні світові процеси, а також допоможе тобі навчитися захищати свої права  та поважати права інших. І найголовніше – ти зрозумієш,як можеш змінити світ уже зараз.

                                                  



Трейсі  Янг, Кейті Гюветт  «Крута математика»

         Авторки цієї корисної  і  водночас захопливої книжки у зручній формі пояснюють основні поняття  зі шкільної програми – наприклад, множення двозначних чисел – і вчать розв’язувати  хитромудрі рівняння, яких не побачиш у класі. А ще підказують, як по -  справжньому  круто давати  собі раду  з різними  повсякденними  проблемами в реальному житті !


                                     




Саймон  Армстронг «Крута  архітектура»

         Ти тримаєш у руках чарівний ключ до брами дивовижного замку під назвою « Архітектура ». Ця захоплива книжка – про неймовірні архітектурні подвиги,  геніальні винаходи  і  всілякі інші дивовижі, у які часом складно повірити ! Чому піраміди вважають  одним із чудес світу ? Який хмародер найвищий ? Що потрібно для того, аби збудувати замок ? З яких матеріалів споруджуватимуть будинки майбутнього ? Хутчіш  дізнайся відповіді на всі найцікавіші запитання і довідайся  про таємниці,якими поділяться з тобою найкрутіші у світі архітектори !


                                      


четвер, 21 травня 2020 р.

День вишиванки

Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації. Це наш український фольклор, наша національна  ідентичність. Щорічно, у  другій половині  травня, українці святкують День вишиванки.  Вона - символ сім’ї, культурних цінностей та надбання українського народу протягом століть. Дівчата готували собі вишиванки як посаг, дарували вишиті сорочки коханому парубку. Тогочасну українську хату неможливо було представити без чарівної скрині з вишитими сорочками для господаря та господині. Вишиванки були сімейним скарбом, а вміння прикрашати сорочки вишивкою – мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління. Сьогодні вишиванки одягати стало модно, стильно, це прояв гордості, патріотизму та ознака національної приналежності спосіб показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.
   Щоб відзначити це свято працівники Маловисківського районного бібліотечно-інформаційного центру підготували книжкову виставку - експозицію "Вишивана Україна на карті Європи".




День Святих Кирила та Мефодія

    Щорічно 24 травня християни світу відзначають День слов’янської писемності та культури, День пам’яті великих просвітителів Кирила і Мефодія. Це свято пов’язане з іменами святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів, творців слов’янської азбуки, проповідників християнства, перших перекладачів богослужбових книг з грецької на слов’янську мову. Саме вони – болгарські просвітителі Кирило і Мефодій – створили першу слов’янську азбуку, яку ми використовуємо дотепер. Азбука отримала назву кирилиця – від імені молодшого з братів.
   Брати Кирило і Мефодій стали символом слов’янської культури в усьому християнському світі. Ми вшановуємо пам’ятьі віддаємо подяку цим святим братам. Також пропонуємо переглянуто відеофільм.


75 річниця завершення Другої Світової війни

    Цього року виповнюється 75 – річниця Перемоги над нацизмом у Європі та 75 – річниця завершення Другої світової війни. В ці травневі дні людство здобуло велику спільну перемогу над нацизмом і фашизмом в Європі. Значний вклад в перемогу вніс український народ.  В  Україні відзначають День пам’яті та примирення (8 травня) та День перемоги над нацизмом (9 травня). Через складну епідеміологічну ситуацію в Україні та світі більшість масових заходів знаходяться під забороною. Тому пропонуємо всім бажаючим ознайомитися з історичними матеріалами на сайті Українського Інституту Національної Пам’яті.


  http://www.ww2.memory.gov.ua/pro-proekt
  http://www.ww2.memory.gov.ua/pro-proekt
                                                                      
   У зв’язку з карантином Маловисківський районний бібліотечно-інформаційний центр працює в закритому режимі. Враховуючи цей стан ми для наших користувачів підготували підбірки тематичної літератури під назвою «Пам’ятаємо, Перемагаємо», а також опрацювали нові надходження літератури з яких склали тематичну підбірку «Справжнє обличчя війни. Ціна миру».



НОВА ЛІТЕРАТУРА:

    


   Сергій Полохій - професор історії й директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, один із провідних фахівців з історії Східної Європи, член наукової ради "Українського історичного журналу". Найвідомішою роботою Сергія Полохія з міжнародної історії є книга "Ялта. Ціна миру".
   "Ця книжка дає можливість потрапити за лаштунки перемовин керівників "великих держав", збагнути логіку їхніх думок та дій і представити більш реалістичний погляд на те, як робилася, а почасти і робиться велика політика, а також - на що варто і не варто розраховувати світу, який вона формує". - С. Полохій.







   
   За 70 років, що минули від завершення Другої світової війни, чи ми дізналися всю правду про неї? Багато наших знань досі в полоні міфів, табу та пропаганди. У книжці - вибрані 50 сюжетів від 15 авторів. Робота істориків ґрунтується на довготривалих дослідженнях та опрацюванні розсекречених документів. Її результати свідчать: ці сюжети - міф. Дізнайтеся про них і ви.











   Автор розповідає про боротьбу за утвердження української національної ідентичності в контексті панівної тоталітарної ідеології 1930 - х років. Це був період повзучої русифікації радянського режиму, що тривала упродовж усієї історії СРСР і яку в Україні втілювали з особливим запалом. Це книжка найвищого ґатунку. Вона стосується особливо складного періоду в історії українських земель, і Владиславу Гриневичу вдалося органічно вмістити величезний обсяг документації в зрозумілу, розумну й дуже добре написану розповідь. - Ян Томаш Ґросс.








Роман "Список Шиндлера" став володарем Букерівської премії, а 1993-го був екранізований Стівеном Спілберґом. Цей пронизливий фільм, який здобув 7 нагород кіноакадемії "Оскар", визнано одним з найсильніших у американському кінематографі.













"Червоний. Без лінії фронту" підтвердив реноме Андрія Кокотюхи як вправного майстра в царині пригодницької літератури. Автор від разу до разу "нарощує" свою історичну компетентність, і його художні твори щоразу більше нагадують документальні романи. Сюжет побудований надзвичайно вдало - подаючи інформацію про одні й ті самі події з різних точок зору, ведучи розповідь від осіб з відмінними світоглядними переконаннями, автор розкриває цілу гаму емоцій, котрі супроводжували вчинки та переживання його героїв. Прочитаний текст провокує відчуття того, що йдеться про реальні події, реальних історичних героїв". - Іван Патриляк, доктор історичних наук, професор.







Дисиденти протистояли системі в умовах переважно ворожого ставлення до них з боку більшості. Вони добре знали, що їх очікують злидні, переслідування, табори. І все ж таки вони залишалися вірними собі і своїй правді. У суспільстві, де панувала подвійна мораль, така позиція набувала неоціненної ваги. Не варто ідеалізувати учасників руху опору як людей, іконізувати їх кожного окремо. Однак загалом це явище - незгода, боротьба проти несправедливості в умовах, коли більшість мовчала та пристосовувалася,  - мало величезне значення насамперед для майбутнього. У цьому розумінні можна сміливо стверджувати: доки існує "людина незгодна", доти взагалі існує людина.





Книга присвячена соціально-історичній міфології, яка цілеспрямовано формувалася в Україні пропагандистськими та каральними органами в часи сталінізму і постсталінізму та продовжує формуватися зараз за допомогою російських мас-медіа. Вплив цієї міфології на свідомість і підсідомість  українських громадян істотно гальмував, гальмує і гальмуватиме, а часом і відкидатиме назад процеси формування модерної нації та становлення демократичної європейської Української држави.











Голодомор - не єдина трагедія українського народу. Друга не менша трагедія - знищення мозку нації, адже коли знищується мозок нації, то це веде до її жахливого занепаду. У біографічних довідках про авторів, твори яких увійшли до антології "Невідоме Розстріляне Відродження", не подано причин арешту та кримінальних статей, за якими їх судили: всі вони однакові - якщо не УВО (Українська Військова Організація), яка "ставила своєю метою організацію контрреволюційних повстанських сил", то "активна контрреволюційна діяльність, спрямована на повалення радянської влади і встановлення української буржуазно-демократичної республіки", а то й зовсім безглузді - замах на членів уряду, праця на іноземну контррозвідку і т.д. Більшість прізвищ цих письменників невідомі ширшому колу читачів, і майже усі твори, які увійшли до цієї антології, публікуються вперше після загибелі їхніх авторів. На читача чекають цікаві відкриття. Повість Петра Голоти "Алькеґаль" дуже нагадує легендарний твір Венедикта Єрофєєва "Москва - Пєтушкі", де герой перебуває у постійному контакті з алкоголем, переживаючи різні пригоди. У повісті Сергія Жигалка "Нарцис і Геркулан" героями стали двоє чортів. Повість Бориса Тенети "Гармонія і свинушник" була свого часу засуджена як наклеп на совєтську дійсність і заборонена. Антисовєтським виявилося також оповідання Петра Ванченка "Оповідання про гніду кобилу", автор змушений був навіть каятися, що написав його. Читачеві цікаво буде також познайомитися з невідомими раніше поезіями Людмили Старицької-Черняхівської і рідного брата Василя Чумака - Миколи, фантастичним оповіданням Олекси Слісаренка та багатьма іншими творами, які не втратили своєї цінності й актуальності і в наш час.