середа, 24 лютого 2021 р.

До 150-річчя від дня народження Л.Українки

  В  рамках   обласного  бібліотечного  стріму  "Лесине  слово  звучатиме знову!"  з метою вшанування  пам'яті видатної української  письменниці, громадської  діячки Лесі Українки , популяризації та актуалізації її творчості серед юнацтва та молоді   24 лютого 2021 року о 13.30  у Маловисківському  міському  бібліотечно - ресурсному  центрі  представлено книжкову  виставку «Мрії зламане крило» та проведено літературну годину  «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я», в ході якої переглянуто відеофільм    «Життєвий і творчий шлях Лесі Українки ». Гімназисти декламували вірші Лесі Українки.














вівторок, 23 лютого 2021 р.

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки

 Шановні  жителі  міста! В  рамках   обласного  бібліотечного  стріму "Лесине  слово  звучатиме знову!"  з метою вшанування  пам'яті видатної української  письменниці, громадської  діячки Лесі Українки , популяризації та актуалізації її творчості серед юнацтва та молоді   24 лютого 2021 року о 13.30  у Маловисківському  міському  бібліотечно - ресурсному  центрі  буде розгорнуто  книжкову  виставку «Мрії зламане крило» планується провести літературну годину «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я»,переглянути відеофільм  « Життєвий і творчий шлях Лесі Українки ». Проводяться голосні читання. Запрошуємо  відвідати  наш  центр!







понеділок, 22 лютого 2021 р.

Міжнародний день рідної мови

 Світова спільнота 21 лютого відзначає Міжнародний день рідної мови. Свято було встановлено у листопаді 1999 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. До міжнародного дня рідної мови   в  Маловисківському бібліотечно-ресурсному центрі представлено книжкову виставку « Мови чисте джерело».   









пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

День Героїв Небесної Сотні

     День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

      19 лютого 2021 року до Дня вшанування пам'яті  Героїв Небесної Сотні в Маловисківському міському бібліотечно-ресурсному центрі пройшов альманах-пам'яті   «Лицарі Небесної Сотні».  Бібліотекарі Кавун Н.П та Корнієнко О.С  та вчитель історії Мазур О.М. ознайомили учнів гімназії  з хронікою тих подій. Було представлено ілюстровану виставку «Загиблим  за Україну – вічна  слава». Щоб згадати ті страшні події, в рамках проекту  «Історичні події та знаменні дати України  в хроніках документального кіно», було переглянуто відеофільм  «Небесна сотня – історія безстрашних».  Під звуки пісні «Пливе кача» вшанували пам'ять про загиблих воїнів Небесного Війська хвилиною мовчання.
















вівторок, 16 лютого 2021 р.

Нові книги!

  Працівники Маловисківського міського  бібліотечно-інформаційного центру продовжують опрацьовувати нові книжкові надходження по програмі Українського Інституту Книги. Опрацьована основна маса літератури для дітей та юнацтва.




пʼятниця, 12 лютого 2021 р.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

    Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.

    Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

   Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

    Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.

     12.02.2021 року в Маловисківському міському бібліотечно-інформаційному центрі відбувся захід "Афганістан: біль і пам'ять". Бібліотекарі Корнієнко О.С. та Кавун Н.П. розповіли присутнім про історію війни в Афганістані та про наших земляків, які загинули в цій війні. В рамках проекту «Історичні події та знаменні дати України в хроніках документального кіно» було переглянуто документальний фільм "Афганістан 1979-1989". Учасник бойових дій на території інших держав Пуцик Станіслав Миколайович поділився своїми бойовими спогадами та зачитав авторські вірші про війну. Всі присутні могли ознайомитися з книжковою виставкою "Долі обпалені війною". Пам'ять про загиблих було вшановано хвилиною мовчання. 







четвер, 11 лютого 2021 р.

Новинки романтичної літератури до Дня всіх закоханих!

 На дворі ще зима, але у серця вже постукала весна. Кохання не боїться холоду і розквітає будь-якої пори року. Тож всім любителям літератури про кохання пропонуємо завітати та ознайомитися з нашими новинками.


Місто дівчат. Елізабет Ґілберт

«Місто дівчат» — новий бестселер Елізабет Ґілберт, яка підкорила світ романами «Їсти, молитися, кохати» та «Природа всіх речей». Це інтригуючий роман про жіночу сексуальність і свободу, про відвагу бути собою і право жити так, як тобі хочеться. А ще — історія дуже незвичайного кохання, на яке наклала свою тінь війна, та справжньої дружби, яку нелегко знайти, зрозуміти та оцінити, особливо в такому непростому і мінливому місті, як Нью-Йорк.   Роман «Місто дівчат» починається 1940 року, коли дев’ятнадцятилітню Вівіан Морріс виганяють з престижного коледжу. Батьки відправляють доньку на Мангеттен до тітки — власниці невеликого, проте дуже ексцентричного театру. Несподівано для себе Вівіан опиняється у справжньому вирі довоєнного богемного життя. Знайомства із зірками, незвичайні театральні постановки, нестримний секс, ріки алкоголю і відчуття цілковитої свободи спершу заворожують та спокушають, а потім вибивають землю з-під ніг. І це лише початок шляху Вівіан довжиною в життя, який необхідно пройти, щоб зрозуміти: ти не мусиш бути хорошою дівчинкою, щоб бути хорошою людиною.



 Бріджит Джонсон на межі здорового глузду. Гелен Філдінґ

«Бріджит Джонс. На межі здорового глузду» — роман Гелен Філдінґ, продовження легендарного «Щоденника», до якого мила та кумедна Брідж звикла записувати всі свої радощі та біди. Нарешті і на вулиці Бріджит — свято: вона знайшла собі пару — чоловіка мрії, перспективного красеня-адвоката Марка Дарсі. Та виявилося, що будувати стосунки зовсім не просто! Доля підготувала для міс Джонс чимало злетів і падінь. Дівчина постійно намагається встановити Внутрішню Рівновагу, балансує між роботою на телебаченні, авантюрними ідеями своєї матусі та ремонтом квартири, зависає з друзями та, хоч би що, не втрачає оптимізму і відчайдушно вірить у справжнє кохання!



Обітниця. Володимир Лис.

Хтось дізнався про давній гріх старого Антона Личака, надіслав листа з єдиним реченням: «Час повертати борг» - і збурив його спокій. А в сусідки Ольги своя драма: її син закохується в дочку бізнесмена Єгора, і та відповідає взаємністю, — але юна пара не знає, що насправді вони брат і сестра. Повертається з колонії Богдан, засуджений за вбивство, якого не чинив. Його дружина обрала щастя з іншим, а донька й не підозрює, що в неї є тато. А ще поруч сестра дружини Віка і дивачка сусідка Алевтина, про яку в Старому місті ходять моторошні чутки…  Долі мешканців вулички з символічною назвою Обітниця переплітаються в тугий вузол, де свої драми і щемливі стосунки, давні й теперішні почуття. Кожен з них давав свою обітницю. Та чи кожен дотримався її крізь час?



Корона на одну ніч. Надія Гуменюк.

Передвоєнна Польща. Неподалік від Варшави, на заміській віллі «Ванесса», відбувся конкурс краси. Увечері на ньому коронували переможницю, а вранці у готелі «Континенталь» її знайшли мертвою. В газетах — жодної згадки ні про загадкову смерть дівчини, ні про її тріумфальну перемогу. Хто й чому заблокував інформацію? І хто посягнув на юне життя? Заздрісна суперниця? Колишній наречений? Дефензива, яка дізналася, хто вона насправді — ця дивовижна красуня з маленького провінційного волинського містечка?..  Таємні товариства і неймовірні історії кохання, карколомні повороти долі батька Софії, спричинені війнами та революцією, пригоди його однофамільця й суперника — графа Неродова, розвідника, подвійного агента й міжнародного авантюриста.




#Галя без голови. Люко Дашвар.

Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коми ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?..






 Два кроки назустріч. Енн Буйст

Розгублена й пригнічена, після смерті чоловіка Зої вирушає з Лос-Анджелеса до містечка Клюні у Франції, до своєї університетської подруги, і потрапляє на Каміно-де-Сантьяґо — Дорогу святого Якова, популярний паломницький маршрут. У Мартіна є чіткий план і меркантильний інтерес на Каміно, до того ж він має купу нерозв’язаних проблем. «Дорога змінить вас», — сказав один досвідчений паломник. Ці двоє зустрінуться на ній і пройдуть свої такі різні шляхи, щоб зрештою все зрозуміти й знову навчитися любити .





Ключ любителів книжок. М.Е. Шеффер.

У сюжеті роману йдеться про Джулієт – молоду письменницю, яка шукає сюжет для нової книжки. Та краще їй бути обачнішою. Не відповідати на листи незнайомців із острова Гернсі. Не радити їм хороші книжкові крамниці у повоєнному Лондоні. Краще взагалі оминати цю тему. Бо так дівчина ризикує дізнатися про «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння». Виникне безліч запитань, і Джулієт напише листа у відповідь… Її життя перевернеться догори дригом. Героїня з головою порине в карколомні пригоди. Там буде все: війна та похмурі часи німецької окупації, заборонене товариство, де збиратимуться ті, хто не втратив надії, а ще дивакуваті книголюби, що знають, якою має бути надзвичайна книжка. Саме такою, як ця…



Портрети невідомих. Ірен Роздобутько.

Їх багато – ніби вихоплених із життя людських історій. Вартих повістей чи романів. А тут усе спресовано у значущих деталях, ситуаціях і вчинках. У новелістичній формі. Герої живуть ніби під збільшувальним склом. Вони цілісні й мужні, іноді – незграбні, кумедні чи надто незрозумілі. Прагнуть недосяжного й наражаються на рифи своєї наївності. Закохуються й мучаться через сумніви в собі й свою нерішучість. Бавляться в кохання чи викручують жили тим, хто їх кохає. Одружені й самотні, юні й биті життям – їх усіх об’єднує ота кундерівська «нестерпна легкість буття». Діють за честю й обов’язком, враз ставши воїнами. Для них навіть куля собі в лоб – зрада товариша. Вони приречені вистояти і бути. Ідуть за своїми чоловіками – волонтерити. Йдуть на лінію вогню, бо так каже сумління. Намагаються зберегти все українське за розмежувальною лінією, щоб було чим зустріти своїх хлопців, коли повернуться. Не можуть виборсатися з пострадянщини, ніби їх обминув час. Ніби ховаються від часу. Багато доль і облич. І тільки здалеку вони невідомі. Надзвичайно проникливий погляд авторки новел допомагає розпізнати їх.



Помста. Юлія Чернієнко.

Вона мріяла знайти друзів. Її серце шукало кохання. А її дні були переповнені сльозами від пережитих знущань. І настала мить, коли Міра наважилася помститися тим, хто не давав їй змоги бути собою.














 Недоторка. Тетяна Корнієнко


Одинока дівчинка йде по тротуару. Під парасолькою. Сама-саміська. Темненька така. І доріжка перед нею в потемку. І парасоля нічогенька - величезна. І на неї з неба сиплються квіти. Багато різних: ромашки, волошки, маки. Яскраві, красиві, живі. Сиплються, б’ються об чорну тканину і падають набік. Але квіти мають падати на голову, якщо вже хтось тебе ними обсипає, а не на парасольку! Як знайти силу відмовитися від своєї парасольки? Чому дорослі не помічають, що діти виросли, що в них може бути своя власна думка, своє власне життя? Чому мами ображаються на правду та ховаються на кухні? Скільки треба бути знайомими, щоб розпочати дружбу? Коли можна закохуватися? Подібні питання часто виникають у підлітків. Відповіді на них можна шукати в правильних книгах.




Дівчина, яка читала в метро. Крістін Фере-Флері.

Жульєт — трохи дивакувата мрійниця. Майже завжди самотня. Її стосунки з чоловіками закінчуються, так і не почавшись. Уранці, їдучи в метро на роботу, вона зацікавлено розглядає книжки в чужих руках. Її життя змінюється, коли Жульєт потрапляє в химерний будинок. Господар, виявляється, збирає книжки, а потім шукає саме тих людей, яким та чи інша книжка здатна змінити долю…



Я кохатиму тебе завжди. Сара Джіо.

У цій теплій і водночас щемкій історії майстерно сплітаються події минулого й сьогодення. Головна героїня Кейлі Крейн не може повірити у власне щастя: вона успішна журналістка й наречена ідеального хлопця. Проте одна зустріч із безпритульним чоловіком — Кейдом Макаллістером, коханням цілого її життя, — несподівано змінює все. Він не впізнає Кейлі, але вона вирішує дізнатися, що сталося з ним, колишнім керівником фірми звукозапису, і допомогти йому владнати своє життя.



 Де ти поділась, Бернадетт? Марія Семпл.

Бі - дівчинка незвичайна, дуже креативна й розумна для своїх 15 років. Це не дивно, бо її тато — один із комп’ютерних геніїв компанії «Майкрософт», а мама… Мама — надзвичайно ексцентрична жінка. Назвала доньку Балакрішна. Замість чепурного будиночка придбала в Сіетлі занедбану будівлю й живе там із родиною. Для вирішення поточних справ найняла віртуальну помічницю з Індії. За відмінне навчання Бі забажала на Різдво сімейну мандрівку в Антарктиду, але за два дні до поїздки її мама зникла. То куди поділася Бернадетт? Бі ні перед чим не зупиниться, вона шукатиме маму всюди…




Рудоволоса жінка. Орхан Памук.

Ця історія ведеться від імені молодого хлопця Джема Челіка. Вона починається в 1986 році, коли його батько зникає через проблеми з поліцією. Підліток, письменник-початківець, який готується до вступного іспиту в університет, влаштовується на літню роботу як учень майстра з пошуку свердловин. Майстер Магмут, до якого Джем відноситься як до свого батька, розказує йому не тільки про тонкощі копання колодязя, але й дає уроки життя. Під час робіт в сусідньому місті увагу хлопця привертає рудоволоса жінка, яка виступає в трупі бродячого театру. І все починається… Як завжди в романах Орхана  Памука,  тут багато відсилань до історії, до древньої літератури, до міфології. Без протистояння Заходу і Сходу теж не обійшлося. Можна впевнено сказати, що «Руда жінка» — це роман-притча,це роман в романі,де тісно переплелися театр і реальність, легенда і міф, метафора і дійсність, Схід і Захід, батько та син, релігія і атеїзм — отже, життя та смерть.



Покинь якщо кохаєш. Коллін Гувер.

Яскравий і дещо мелодраматичний сюжет роману виявляється вдалою ширмою, за якою поміщено міркування про актуальні суспільно-психологічні проблеми, одна з яких — насильство в сім’ї. Головна героїня Лілі, прототипом якої частково постає сама авторка,втрачає тата й знову поринає в спогади про непросте дитинство. Будинок її батьків, шанованих і пристойних громадян, ніколи не був затишним сімейним гніздечком, адже Лілі з мамою жили в постійному напруженні через агресивний характер тата. Нарешті дівчина готова ступити на власний шлях і збудувати свою родину. Однак їй не вдасться знайти спокій,поки вона не здолає всіх тіней минулого й не наважиться розірвати зачароване коло, сплетене з правди, страху, прощення, нерішучості й любові.



Сім щасливих днів. Розі Воліш

Сара тількино розлучилася, і доля одразу звела її з Едді. Спонтанне знайомство переросло у щире та сильне почуття, яке стало взаємним. Здається, таке трапляється лише у мелодрамах. Дивовижний тиждень разом, обіцянки та плани на спільне майбутнє. Хепіенд? Прощання перед відпусткою і, як гадала Сара, коротка розлука. Едді обіцяв потелефонувати з аеропорту. День, другий, тиждень — дзвінка немає. Кинув, захворів, загинув — Сара перебрала всі можливі варіанти. Друзі радили забути. Але кохання неможливо видалити із серця, як номер з телефона. Жінка береться шукати правду. Але є речі, про які ліпше не знати. Особливо про тих, кого ми любимо… 




Львів. Кава. Любов.

Це історії про закоханих та покинутих, про щасливих і тих, хто загубив себе, про романтику та буденність, про жінок і чоловіків, про тебе й про мене. Деякі з цих оповідань солодкі, як збиті з ваніллю вершки або справжнє кохання. Інші — гіркі, як свіжозварена кава або спогади про доленосні події нашого недалекого минулого. Треті ще довго залишають по собі аромат цинамону, мускатного горіха та містичних збігів... Думками, які народжуються за горнятком кави, діляться Наталія Гурницька, Галина Вдовиченко, Вікторія Гранецька, Дара Корній та інші автори.

вівторок, 9 лютого 2021 р.

"З музикою в серці"

       09.02.2021 року працівники Маловисківського міського бібліотечно-інформаційного центру відвідали Маловисківську дитячу школу мистецтв, де презентували викладачам новинки літератури по музиці.









вівторок, 2 лютого 2021 р.

02.02. 2021 рік Методична година

      Другого лютого за участі методиста Івандюк О.А. та директора Малашенко Т.В. Маловисківського міського бібліотечно-інформаційного центру була проведена методична година  «Професійні  поради бібліотекарю!»   для працівника Краснопільської сільської бібліотеки Капінус  Алли.  Так як методичні рекомендації спрямовані на дієву та ефективну  роботу працівників  сільських  бібліотек,  було    надано  рекомендації з різних питань бібліотечної роботи та обговорено організацію та проведення   конкретних масових  заходів, згідно річного  плану  Краснопільської сільської бібліотеки.

       Особливу увагу звернули на естетичне оформлення книжкових виставок та інтер’єру закладу.  При відсутності у сільській бібліотеці літератури, на яку є запит   жителів села,  рекомендовано звертатися до Маловисківського міського бібліотечно-інформаційного центру, де буде підготовлено підбірку необхідної літератури.