В районній бібліотеці було проведено “круглий стіл” на теми мобілізації, який ініціювала громадська організація “Народна рада”
І хоча, за словами військового комісара району підполковника Олександра Балабухи, він очікував побачити і почути думки і запитання не від двох десятків учасників “круглого столу”, а, наприклад, кількох сотень, як це було минулого тижня в Оникієвому, діалог тут також був відвертим і продуктивним.
Вела “круглий стіл” голова ГО “Народна рада” вчитель гімназії Олена Мазур (документи на створення організації перебувають на реєстрації). Запитання до військового комісара організатори розділили на дві частини: так звані серйозні і “гострі”.
Спочатку О.Балабуха пояснив учасникам зібрання особливості третьої хвилі часткової мобілізації, зазначивши, що цю роботу військкомат, доукомплектований необхідними кадрами, проводить разом з органами місцевого самоврядування та структурами виконавчої влади. “Виконуючи завдання, до Збройних Сил мобілізуються конкретні фахівці, що сьогодні потрібні, – сказав О.Балабуха. – За перші дві хвилі мобілізовано більше 120 осіб і цей процес нині триває. У військкоматі ретельно вивчають анкетні дані тих, хто підлягає мобілізації, враховують стан здоров”я і сімейний стан, інші фактори, що, згідно діючого законодавства, можуть бути підставою для припинення щодо них мобілізаційних дій”.
Також учасники “круглого столу” цікавилися, які пільги мають військові, що брали участь в антитерористичній операції на сході країни, можливості надання їм гуманітарної допомоги, забезпечення необхідним спорядженням, лікуванням, координацією цих дій у районі тощо.
Відповідаючи на запитання про патріотизм і добровольців, військовий комісар зауважив, що до відповідних змін у законодавстві він бачив багатьох добровольців, але тоді вони не підходили призову за віком. Коли ж граничний вік військовозобов”язаних було підвищено, таких “добровольців” значно поменшалого. Але всі призвані є мобілізованими, – зазначив О.Балабуха, – незалежно від цього.
В ході діалогу своїм досвідом підтримки воїнів-земляків поділилися заступник голови райради Леонід Жовтило і заступник міського голови Леся Постолюк. А крім членів ГО “Народна рада” та кількох городян, яких зацікавила тема “круглого столу”, до участі в ньому залучився і депутат райради Анатолій Теліга. Як повідомив Л.Жовтило, разом вони нині допомагають одному з поранених в АТО бійців пройти медобстеження в обласній лікарні і готові сприяти в цьому й іншим, хто проходить реабілітацію після поранення.
Що ж до “гострих” запитань, то вони стосувалися “тарифів”, які нібито встановлені за право уникнути мобілізації і того, що деякі службовці райвійськкомату вже “зробили” собі “статус” учасника бойовий дій.
Такі чутки О.Балабуха назвав цілковитою нісенітницею, зазначивши, що він особисто і всі працівники військового комісаріату усвідомлюють свою роль і відповідальність в сучасних умовах і діють чітко в межах законодавства.
- Щодо статусів, то ніхто сам собі нічого не може встановлювати. Повірте, навіть не всі, хто був призваний по мобілізації був чи буде учасником АТО, є чи будуть за статусом учасниками бойових дій, адже це залежить від рівня і особливостей завдань, які військовослужбовець виконує. Тому щодо працівників військкомату таке “твердження” і безпідставне, і просто абсурдне.
…Вже вийшовши за межі відведеного часу (організатори планували годинну розмову), О.Балабуха відповів ще на кілька запитань від присутніх. В тій же тематиці: організація мобілізації, матеріальне забезпечення військовослужбовців, дії щодо визволення полонених (таких у нас на сьогодні є один), надання допомоги сім”ям військовослужбовців, діалог з населенням, доцільність участі громадських формувань у мобілізаційних процесах тощо.
За висновком учасників “круглого столу”, спілкування з військовим комісаром було корисним і дало відповідь на більшість запитань, що нині цікавлять людей. Сам же О.Балабуха порадив своїм співрозмовникам… читати районну газету, де нині подається дуже багато інформації на важливу для всіх нас тему.
Володимир ТІЛЬНОВ
Фото автора
Немає коментарів:
Дописати коментар