понеділок, 23 лютого 2015 р.

Кіровоградщина читає Хемінгуея

На Маловисківщині долучилися до Програми "Кіровоградщина читає Хемінгуея", яка проводиться в рамках проекту «Вікно в Америку» за підтримки Посольства США в Україні.

 В районній бібліотеці оформлено викладку книг та матеріалів по життю та творчості Е.Хемінгуея.

Проведено перегляд та обговорення екранізації роману Е. Хемінгуея «Прощавай, зброє» (1957р.)



Шкільна бібліотека Маловисківської ЗШ №3 І-ІІІ ступенів та вчитель інформатики створили буктрейлер за книгою письменника "Прощавай, зброє!"



У творчому тандемі

У лютому в бібліотеці районного методичного кабінету відбулося засідання клубу "Діалог".
Участь у заході взяли бібліотекарі загальноосвітніх навчальних закладів та центральної районної бібліотеки. 

До уваги слухачів запропоновано розгляд питань:

Інноваційні форми роботи бібліотеки.
Система роботи бібліотекаря з формування культури читання.
Блог бібліотеки як інструмент роботи  бібліотекаря.
Бібліотекарі району ознайомилися з традиційними та інноваційними формами роботи, виокремили основні завдання бібліотеки в системі діяльності навчального закладу, представили діючі блоги шкільних бібліотек.
Про роль та функції Інтернет-сторінки центральної районної бібліотеки розповіла бібліотекар Кудря Ольга Борисівна.

З учасниками заходу методист РМК Наталія Романич провела міні-тренінг "10 кроків до успіху, або як стати успішними".

Інформація за посиланням  http://bibliotekar-mv.blogspot.com/2015/02/blog-post.html

субота, 21 лютого 2015 р.

„Україна понад усе”

20 лютого 2015 року голова та члени Громадської ради при Маловисківській районній державній адміністрації в районній бібліотеці провели засідання круглого столу на тему „Україна понад усе”. В засіданні круглого столу взяли участь заступник голови районної ради Леонід Жовтило, керівник апарату райдержадміністрації Анна Гончарова, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, громадські організації, шкільна молодь та громадськість району.

Присутні вшанували память загиблих героїв „Небесної сотні” та всіх тих, хто загинув в АТО хвилиною мовчання.
Під час проведення засідання круглого столу всі запрошені переглянули документальний фільму „20 свідчень подій на Майдані”, що підготувала Олена Мазур та обговорили всі аспекти тогорічних подій.


День вшанування Героїв Небесної Сотні

В Україні щорічно 20 лютого вшановуватимуть День Героїв Небесної Сотні.
Відповідний указ "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні" президент Петро Порошенко підписав 11 лютого.
У повідомленні сказано, що громадяни, які віддали своє життя під час подій на Майдані, захищали "ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України".
 19 лютого в бібліотеці проведено Годину памяті Героїв Небесної Сотні та всих тих хто загинув за рідну країну.
Ми вшановуємо пам'ять героїв України: Голодомор 1932-33рр, Битва під Крутами, Бабин Яр. Тепер ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни.

Мені наснилось, що вони зустрілись:
Убитий в Крутах й вірменин Сергій.
В саду едемськім на травичці всілись:
"За що тебе? " "За Україну, друже мій."

Своїми спогадами про Майдан 2013-2014 років поділився заступник голови районної ради Л.Жовтило та працівник бібліотеки В.Селіванов.
Доповнювали проникливі слова поезією, присвяченою тим страшним подіям та відеороликами.

Година пам'яті поетів-земляків

Напередодні Міжнародного дня рідної мови в приміщенні Дитячої школи мистецтв пройшла Година пам'яті  поетів-земляків, чиї імена відомі за межами району. Це: Володимир Бровченко, Оксана Степаненко, Григорій Красний, Ігор Тарасенко, Валентина Левченко-Дигас, В'ячеслав Сокуренко, Леонід Коцар та автор пісень Іван Рудий.
В залі зібралися люди, небайдужі до творчості поетів, тому і кожен виступ був пронизаний щемливими спогадами, відгуками про прочитане і оживляли ті часи, коли наші поети були поряд з нами.
Своїми спогадами ділилися головний редактор газети "Маловисківські вісті", голова літературно-мистецького обєднання "Степова криниця" В.Тільнов, директор дитячої школи мистецтв, композитор П.Лойтра,заслужений працівник культури, композитор П.Бровченко, завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки О.Кудря, бібліотекар Великовисківської ЗШ З.Іщенко.


Вірші поетів читали учні місцевих шкіл № 3 та № 4, гімназії.
Головним організатором Години пам'яті стала начальник сектору молоді та спорту РДА Світлана Шевченко.
Музичне оформлення готували учні та викладачі дитячої школи мистецтв, книжкову виставку та презентацію до неї працівники районної бібліотеки.

неділя, 15 лютого 2015 р.

Любов'ю все в житті вимірюй

Любов-любов, вона - ті крила,
Які до щастя донесуть,
Милуйтесь сонцем і зорею,
Добра від вас ждуть матері,
Любіть любов, бо легше з неб
Переживати тягарі.

Інформаційно-розважальна година "Любовю все в житті вимірюй", яку провели в бібліотеці працівники відділу обслуговування для учнів місцевої школи № 4 якраз і підкреслювала важливість любові у житті кожної людини.
Учасників заходу  познайомилися з історією виникнення свята Дня закоханих, з легендами та традиціями святкування в різних країнах.

А потім з захопленням приймали участь у конкурсі «Ти без мене – не ти, я без тебе не я!», вікторині «Що ви знаєте про день святого Валентина?" , грі "Передбачення".
Захід доповнювали відеоролик з історії святкування "Свята Валентина"  та відеоролик "Про Любов" .

А в дитячому відділі бібліотеки оформлено святкову виставку-інсталяцію "Я без тебе не я,ти без мене не ти"

Память війни серця тривожить


           15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, а також чергова річницю виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, коли остання колона Обмеженого контингенту радянських військ перетнула кордон - міст «Дружби» через прикордонну річку Амудар'я.
По різному зараз оцінюють події тих років. Різне бачення афганської війни, її наказів і військових операцій тими, хто їх виконував. Але за кожним воїном-афганцем – своя доля, свій життєвий подвиг.


На вечір спогадів «Пам'ять війни серця тривожить», що був проведений в Маловисківській районній бібліотеці для слухачів Вищої народної школи та жителів міста,  запросили  колишніх «афганців», а тепер знаних та шанованих людей нашого міста – голову районної організації ветеранів України Красовського Олександра, голову районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Скічко Леоніда та лікаря-стоматолога Мельниченко Валентину.

З цікавістю всі присутні знайомилися з країною Афганістан, її звичаями та традиціями  слухаючи коментарі та переглядаючи  відео презентацію підготовлену Олександром Красовським.

Про сумну статистику війни   розповів Леонід Скічко.

Але за кожною цифрою статистики стоять людські життя, біль і сльози. У війни не жіноче обличчя, але так сталося, що завдяки саме жінкам багато хлопців повернулись до своїх матерів, дружин, сестер, дочок. У такій мирній професії,як медична сестра, є місце подвигу. Цей подвиг, поряд з іншими, зробила  і  Валентина Миколаївна Мельниченко.  Розповідаючи про своє перебування  в Афганістані вона мало говорила про себе, а згадувала тяжку самовіданну працю лікарів і медперсоналу та деякі випадки із тодішнього життя .

Дякуючи за цікаві розповіді директор районної бібліотеки Т.Малашенко побажала всім миру, здоров’я і   підкреслила, що війна – це страшний для всього людства період історії, який сьогодні переживає і наша країна