субота, 17 жовтня 2015 р.

Розпочали новий навчальний рік

Навчатись ніколи не рано й ніколи не пізно. Стара мудра істина. Не так давно став популярним чи то заклик, чи то лозунг, а скоріше – життєве кредо: освіта протягом усього життя. Адже нині, коли постійно вдосконалюються технології, а життєвий простір наповнюється не лише новою інформацією, термінами, а й різними суперновими приладами, то хочеш чи не хочеш, а мусиш навчатись, аби не пасти задніх.
Так розмірковують і наші  невгамовні пенсіонери, яких не влаштовує дозвілля на призьбі з нескінченними розмовами про політику, здоров’я та сусідів, і йдуть “у науку”. Для таких спраглих до знань людей і працює  на базі районної бібліотеки уже четвертий рік  Вища народна школа, де  дорослі «учні»  опановують  нові знання, тренують пам’ять, розвивають інтелект – загалом відкривають у собі нові таланти.

На відкритті «нового навчального року» у  Вищій народній школі для дорослих директор бібліотеки а по сумісництву і директор школи Т.В. Малашенко відмітила, що наша школа стала уже більше таким собі клубом, де зустрічаються друзі і однодумці, де приємне спілкування поєднується з новими знаннями, де є місце і святам і добрим справам

Присутніх привітали голова районної організації ветеранів О.Красовський,   голова районного осередку Партії Пенсіонерів України Є.Мамедова.


Не встиг «віддзвеніти перший дзвінок», як слухачі школи активно включилися в новий навчальний процес.  Одне з перших занять було присвячене актуальним питанням – зміни в нарахуванні пенсій та субсидії. Інформацію по цих питаннях присутнім  надали головний спеціаліст-юристконсульт управління Пенсійного фонду у Маловисківському районі Жигалов Тарас Миколайович та заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Хмара Іван Іванович.  



Слідуюче заняття було присвячене святу Покрови, Дню українського козацтва та Захисника України.  З цікавістю всі присутні слухали розповідь про козацтво на Україні та Кіровоградщині а також про  свято Покрови методиста музею історії, настоятеля Паліївського храму Коваленко Олега Анатолійовича.
А в  планах  школи на слідуючий навчальний рік ще багато нового, цікавого та корисного. Тож запрошуємо всіх бажаючих долучитися до наших слухачів. 
Заняття проходять кожний четвер в приміщенні районної бібліотеки о 14.00. 

Кохання в житті відомих людей

Клуб  "Школа етикету"  в  новому  навчальному році  розпочав  свої  зустрічі  на  літературному  вечорі  "Кохання  в  житті  відомих  людей". Розпочала  вечір  бібліотекар  читального  залу віршом  А.Ахматової  "Меня  покинул  в  новолунье". Далі   слухали  біографію  поетеси та 9  цікавих  фактів з  її  життя  та  читали  вірші.  А також  слухали  романси  на  слова  А. Ахматової  та  М.  Гумільова.



  Продовжила  зустріч  Мазур О. М. розповівши  про життєвий та  творчий  шлях  відомої  української  оперної  співачки  Соломії  Крушельницької.

Учні  прослухали запис   останнього   виступу  С. Крушильницької,  та  порівняли життя і  творчість цих  двох відомих   жінок,  які  народилися в  Україні.


Осінь...ЇЇ  оспівували  великі  поети  в  своїх  віршах,  а  учасники  клубу  читали   вірші    в осінньому місцевому  парку.

четвер, 8 жовтня 2015 р.

Книги для воїнів

200 книг різної тематики зібрали жителі району в ході Всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна". Активну участь в акції взяли заслужений працівник культури Павло Бровченко, заступник голови районної ради Леонід Жовтило, які одними з перших передали книги до бібліотеки. Сім'я пенсіонерів Тарасенків з Малої Виски передала для солдат майже 50 примірників зі своєї бібліотеки, житель села Новогригорівка Анатолій Теліга привіз 20 книг. Долучилися до акції маловищани Н. Самойленко, О. Гершкул, жителька села Розсохуватка Л.Сердюк. Багато хто приносив книги і не афішував себе.
Днями зібрану бібліотеку працівники передали представнику райвіськомату  для подальшої передачі третьому полку спецпризначення (В\Ч ПП 2336), бійцям які перебувають в зоні АТО


Подарунок від видатного земляка

Маловисківська районна бібліотека отримала в дарунок для створення музейної кімнати бібліотеку, що належала нашому видатному земляку, поету  та громадському діячу Бровченко Володимиру Яковичу. Серед книг, які належали Володимиру Яковичу багато з  автографами авторів.
Крім того ми отримали в дарунок і деякі особисті речі митця: музичні інструменти, грамоти, сувеніри, картини, фото та ін..
Все це передав у дарунок маловищанам його син Бровченко Микола  Володимирович.
Працівники бібліотеки вдячні нащадкам поета за такий подарунок і з часом маловисківська громада матиме унікальну можливість ознайомитися з частинкою світу талановитого земляка.