вівторок, 23 грудня 2014 р.

Про розвиток культури


На базі районної бібліотеки проведено засідання Ради відділу культури «Про стан виконання районної програми розвитку культури за  2014 рік».
 

На порядку денному обговорювалися питання виконання закладами культури району заходів передбачених програмою.

З  доповіддю виступила начальник відділу культури і туризму РДА Л.А.Левченко
 
 Співдоповідачі – керівники установ – директор районного будинку культури І.В.Туз, директор районної бібліотеки Т.В.Малашенко, директор музею історії Коваленко А.І., головний спеціаліст відділу культури і туризму РБА Білоног С.В.

Допоможи солдату власними руками

Кожний четвер в районній бібліотеці на свої заняття збираються слухачі Вищої народної школи для дорослих, що уже третій рік тут діє. Відвідують ці заняття небайдужі, з активною життєвою позицією люди поважного віку.
Події в країні спонукають їх не тільки отримувати цікаві знання, а і бути корисним суспільству. І якось,спонтанно виникла ідея, яка миттєво реалізувалась… І ось натруджені, невтомні пальці плетуть маскувальні сітки для українських військових,які на фронті такі вкрай необхідні, і без них бійцям не обійтися.
Слухачі ВНШ та працівники біблыітеки приэдналися до всеукраїнської акції "Допоможи армії власними руками"
 
Актив Вищої народної школи звертається до небайдужих громадян міста допомогти матеріалом, а саме - білою старою постільною білизною, яку можна покроїти на клаптики для маскувальної сітки. Матеріали можна приносити до Маловисківської районної бібліотеки та до Районної організації ветеранів.

Виставка робіт слухачів ВНШ

Вишивка – складне, багатогранне явище культури українського народу. Це один із найдавніших найбільш масових і розвинених видів декоративно-ужиткового мистецтва. Вона несе в собі віковічний досвід пізнання складності і гармонії буття! В українській вишивці проявляється і живе народна душа зі споконвічними прагненнями служіння красі та добру. Це духовний символ, зрима пісня українського народу, рукотворна молитва,видиме звертання до Бога.
Виставка робіт слухачів курсу «Мистецька палітра» Вищої народної школи для дорослих, яка діє на базі нашої районної бібліотеки стала результатом дворічних занять. На виставці представлені роботи Лідії Серафимівни Запорожець, Лариси Володимирівни Притули, Олени Андріївни Гершкул, Тамари Дмитрівни Ковязової.
Всі вони виконані в індивідуальній,неповторній манері і яскраво відображають особистість свого творця.
Саме тому кожний українець знає, що вишивка – то не забавка, а наслідок кропіткої тяжкої роботи, а щоб вишити роботу,треба мати неабиякий хист.
Адже потрібно не тільки вміння і майстерність а й знання, того, що необхідно вишити, щоб у домі панувала злагода, щастя, мир і любов, що означають вишиті сюжети, яких тем у вишивці слід уникати, які матеріали використовувати…. І всіма своїми знаннями ділиться зі своїми слухачами знана майстриня, керівник курсу Лідія Серафимівна Запорожець.

субота, 20 грудня 2014 р.

Перемога нашого району

16 грудня за участю Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка відбулася підсумкова конференція та церемонія нагородження переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування».
Відбір кращих практик цього року проводився за трьома напрямками: «Енергозбереження та енергоефективність», «Влада та бізнес: сприяння, партнерство», «Влада та громада: інформування, діалог, участь».
Геннадій Зубко привітав переможців і відзначив надзвичайну важливість для розвитку країни представлених на конкурсі робіт.
Поряд з енергоефективністю та підтримкою бізнесу, вагомим для розвитку країни Геннадій Зубко назвав діалог місцевої влади та громади.
«Дії місцевої влади мають бути прозорими. Для того, щоб люди підтримували діяльність місцевої влади, вони повинні її розуміти. Громада сама має розставляти пріоритети, визначати першочергові потреби», - сказав Геннадій Зубко.
ІІ місце у тематикі «Влада та громада: інформування, діалог, участь» у номінації «Обласні та районні ради» виборола Маловисківська районна рада Кіровоградської області з проектом «Створення центрів місцевої активності для розвитку громади на базі будинків культури та бібліотек».
 

субота, 6 грудня 2014 р.

Багатонаціональна Кіровоградщина

Особливістю національного складу населення нашої Кіровоградської  області є його багатонаціональність, на території області проживають представники 98 національностей і народностей.

Конфлікти, які виникають на ґрунті національної чи релігійної нетерпимості є найбільш руйнівними, масштабними та небезпечними. Особливо актуальним це стало в наш час
 На інформаційно-мистецький захід "Національні меншини Кіровоградщини" в читальному залі районної бібліотеки зібралися слухачі Вищої народної школи, молодь, жителі міста, щоб ознайомитися які ж національні меншини проживають на території Кіровоградської області і нашого району, з історією та культурою цих націй.



Захід організовано та проведено працівниками районної бібліотеки в співпраці з працівниками та колективами районного будинку культури.
 За допомогою відео-презентації присутні дізналися статистистичні дані про національний склад населення Кіровоградщини, побачили національні костюми  та почули болгарські та молдавські пісні та музику.
Танцювальний колектив "Арніка" РБК виконав російський  та циганськи танки.
А пісня на сербській мові "Молитва" у виконанні Влади Ільїної зачарувала всіх присутніх своєю мелодійністю. 
Поважаючи мови, культури, традиції,  звичаї,  релігійну  самобутність  всіх національних меншин ми любимо і шануємо нашу рідну землю. І на закінчення заходу пролунала пісня "Я люблю Україну свою" у виконані Євгена Жердія.
 

Ми проти насилля


З 25 листопада  в Україні розпочалася щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». 
В рамках акції працівники районної бібліотеки підготували  та провели з учнями місцевих шкіл Тренінг-диспут «Світ без насильства»           

 
     Насильство – це дії над однією людиною або кількома людьми, що чиняться усвідомлено, цілеспрямовано, заподіюють шкоду ( фізичну, моральну, матеріальну), порушуються права та свободи людини.
У засобах масової інформації все частіше з’являються новини про нестерпну жорстокість, носіями або жертвами якої є неповнолітні діти.

              Українське суспільство переживає не найкращі часи : насильство в родині, нерівність, підвищена агресивність підлітків, вживання наркотиків, алкоголю, розкута сексуальна поведінка дітей та підлітків. Усе це знаходить своє вираження в поведінці та в стосунках між дітьми та між дітьми та дорослими.
Про це й вели розмову  всі присутні на заході. 
Крім того юнаки та дівчата прийняли участь в тренінгових заняттях на теми толерантності, рівноправного відношення один до одного , виховання поваги.

четвер, 20 листопада 2014 р.

Круглий стіл

 

 
19 листопада 2014 року голова районної державної адміністрації Роман Тучков взяв участь у засіданні „круглого столу” на тему „Тоталітаризм як явище, його наслідки та заходи подолання”, що відбувся в Маловисківській районній бібліотеці. На засідання були запрошені: заступник голови районної ради Леонід Жовтило, члени робочої групи, вчителі історії місцевих загальноосвітніх закладів та учнівська молодь.

В ході проведення засідання, було розглянуто питання: Про історичний аспект явища тоталітаризму на теренах колишнього Радянського Союзу; Про Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу; Про масові репресії, як спосіб винищення української еліти; Про період Брежнєвського застою як прояв панування тоталітарного режиму; Про процедуру перейменування вулиць, провулків на території району відповідно до вимог чинного законодавства. Вчителі історії загальноосвітніх шкіл міста проінформували присутніх з зазначених питань та продемонстрували відео-матеріали по тему круглого столу. В обговоренні питання висловили свою думку всі учасники круглого столу.

Разом з тим, до жвавої бесіди долучились школярі, які висловили свої думки, бачення тоталітаризму та проявивши зацікавленість мали змогу задати хвилюючі для них питання керівництву району.

четвер, 13 листопада 2014 р.

Поетичні хроніки АТО

Нову збірку “І плаче росами земля..Хроніки АТО”., яку щойно презентували в Кіровограді, в інформаційно-аналітичному центрі "Перевесло" отримала в подарунок наша районна бібліотека від постійного нашого друга і партнера поета зі Злинки Миколи Голованова.
До збірки ввійшли твори кращих поетів міста Кіровограда і області, які відгукнулись словом на трагічні події в країні. Ідея проекту належить поетесі з Олександрівки Оксані Шпирко, вона ж у співпраці з Наталією Бідненко стала упорядником книжки.
Під однією палітуркою зібрані вірші 19 поетів, кожен із яких надав по кілька найсильніших своїх текстів. Є в ній і вірші нашої землячки поетеси Валентини Кондратенко-Процун.
Глобальні перетворення, які переживає Україна, болісний і непростий процес становлення нації знаходять своє відображення і в літературі.Значно зросла питома вага якісної україномовної поезії —для багатьох кіровоградських поетів відбувся дебют з віршами українською.
Видана збірка на кошти меценатів.
Як сказано в анотоції до збірки "Книга присвячується сміливцям, які сьогодні воюють за єдність і волю України. Автори сподіваються, що їхні натхненні рядки додадуть нашим воякам наснаги і віри в перемогу, яка необмінно буде за нами! "
Всі бажаючі прочитати проникливу поезію можуть звернутися до читального залу районної бібліотеки, де знаходиться дана збірка.

середа, 12 листопада 2014 р.

Мова і слово в пошані у всіх

І знову гостинно відчинила двері “Світлиця” …

Цього разу засідання жіночого клубу, яке, зазвичай, відбувається в районній бібліотеці, було присвячене Дню української писемності та мови.
Вела його, як завжди ,завідувач сектором молоді та спорту РДА поетеса Світлана Шевченко.
Цікавим став виступ переможця обласного конкурсу “Шевченко – явище незбагненне” викладача Маловисківського ПТУ №16 Галини Бивзюк, яка представила свою конкурсну роботу по творчості Тараса Шевченка у різних видах мистецтва майстрів Маловисківщини. Виявляється, у нашому районі майстрів та майстринь, які,вивчаючи, перекладають творчість Кобзаря на вишивку та полотно, більше 30! Галина Михайлівна представила тільки їх невелику частину, але присутні знайшли для себе багато пізнавального.
 
На наших теренах добре відома вишивальниця Лідія Серафимівна Запорожець. Серед розмаїття тем її вишиванок є і тема Шевченка та його творчості. Присутні побачили у відеоваріанті (на жаль, сама майстриня була відсутня) портрет великого поета та вишиванки по мотивах його віршів “Лебеді материнства” – “Плавай, плавай лебідонько по синьому морю” та інші.
А ось інша майстриня - Любов Шевченко. Її Г.Бивзюк охарактеризувала як майстриню, яка любить квіти маки, тому, звичайно, й зображує їх на своїх вишиванках. А ще вона створила портрет Шевченка на мішковині, який також привернув увагу.
Своєрідну Шевченкіану (аж п”ять картин) створив відомий маловищанам художник Віктор Тихонович Гнибіденко, а після екскурсії в Канів цікава картина – портрет молодого Тараса - отрималася у усім відомої поетеси і менш відомої як художниця Наталі Болгаренкової. Цікаво, що у сім”ї Наташі всі малюють – і мама, і тато. Коли донька йшла у перший клас, Олена Болгаренкова, теж, до речі, викладач ПТУ №16, вишила гарний портрет Шевченка, який згодом на довгі роки став оберегом сім”ї. Його присутні теж побачили… Як і чудові графічні роботи випускниці ПТУ Аліни Долинко.
День писемності та мови також можна назвати і святом бібліотекарів, які несуть українське слово читачам через книгу. Бібліотекар Великовисківської загальноосвітньої школи Зонатта Іщенко підготувала для присутніх презентацію “Якби не слово, то не було б відкриттів”. А у вікторині, яку провела Зонатта Миколаївна, із задоволенням взяли участь присутні на засіданні. Звичайно, серед тих, хто найкраще знає правила української мови, була викладач мови та літератури і… колишній голова районного суду, а нині – “сумлінний” учень Вищої народної школи Іван Руденко – він показав свої просто чудові знання!

 
Із задоволенням присутні слухали гуморески Павла Глазового у виконанні юних акторів Маловисківського аматорського театру ( керівник Вероніка Слуцька), переглядали картини здібних вихованців зразкової студії “Мистецька палітра” (керівник Людмила Бондаренко), роботи вихованців гуртка “Рукоділля”, що діє при школі-інтернаті.
Як зазначила натхненниця і фундаторка “Світлиці” Світлана Шевченко, у 2000 році цей творчий осередок задумувався, як жіночий. Але поступово до жінок почали приєднуватися чоловіки.

І нинішня зустріч не стала винятком. До гостей “Світлиці” завітав злинський поет Микола Голованов, який виконав свій культовий вірш “Ярмарок”. Микола привів з собою ще й кіровоградського композитора, талановитого музиканта і співака Андрія Шульгу (на знімку). Дуже тепло зустріли присутні його чудові пісні під гітару. Андрій виконав кілька творів на слова Миколи Голованова,Наталі Бідненко та на власні вірші. Сподобався дуже ніжний та проникливий романс “Глаза” (слова Миколи Голованова). Особисто мені Андрій навіяв схожість його творчості з групою “Любе” та їх чудовими ліричними хітами “Там, за туманами”, Дороги”, “Ты неси, меня, река” - така сама широта душі і щирість.
 
Від сектору молоді та спорту РДА активним учасникам виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва – гуртківцям РБДЮТу – було вручено грамоти. Це Ірина Гуцал, Лілія Кучеренко, Владислав Ковальчук, Анастасія Черній (зразкова художня студія “Мистецька палітра”,керівник Л.Бондаренко), Анастасія Буфаєва, Наталія Безугла, Вікторія Калкаманова (гурток “Рукоділля”, керівник Жанна Ткаченко). Також відзначено творчі роботи – реферати учасників виставки “Ювілеї українських письменників”, яку підготувала зі своїми учнями вчитель гімназії Валентина Ковалішина: “Іван Котляревський” (Ірина Байбузан, 10-Б клас), “Олександр Довженко – великий режисер українського кінематографу” (Марія Паливода, 10-Б клас), “Життя та творчість Михайла Коцюбинського”, (Олександра Сметаніна, 9-Б клас), до 85-річчя Дмитра Павличка (Олександр Барабан, 9-А клас).
Багато творчих робіт було присвячено 200-річчю Тараса Шевченка. Зокрема, свої реферати надали на виставку Михайло Костенко, Оксана Бабенко, Анастасія Маслова з 9-Б класу, Яна Мельник, Аліна Корбу, Сергій Цибенко з 9-А класу.
Тетяна Андрушко
Маловисківські вісті, листопад, 2014

неділя, 9 листопада 2014 р.

Село моє, рідне село...

Презентація книги Олександра Коваленко та Тетяни Малашенко
«Село, моє рідне, село…»
На презентацію книги О.Коваленко та Т. Малашенко "Село, моє рідне, село..." в читальному залі бібліотеки зібралися небайдужі до історії та краєзнавства жителі міста та виходці з села Краснопілка


У кожної людини з народження є те , що як співається у пісні , у нього нікому не відняти. Це , звичайно , Батьківщина. І це не просто країна в якій він народився і ріс . Поняття Батьківщина широке і багатогранне, що включає в себе також історію і долю народу , частиною якого є людина.
Чому ж до недавнього минулого більшість із нас не цікавилися історією своєї сім’ї, свого роду? У чому причина небажання доторкнутися до свого минулого?
Не дуже просто відповісти на це питання. Може бути, причина в тому, що після революції 1917 року історики в книгах писали про те, як погано було до революції і як добре стало після неї. Разом зі станами знищувалася й пам’ять про них. Між батьками й дітьми виникали моральні, ідеологічні розбіжності, протиріччя. Сімейність, сімейний переказ по суті справи були зруйновані. Був порушений фундамент сім’ї, що шукала опору в традиції, в історії. Зі зреченням від старого миру відреклися й від батьків, і від дідівських завітів. Був втрачений духовний зв’язок між поколіннями. Багато чого за ці десятиліття нами втрачено. Але, може бути, ще не пізно відновити родове почуття? Саме це питання і виникло перед авторами книги «Село, моє рідне, село…» пенсіонером Олександром Коваленко та директором районної бібліотеки Тетяною Малашенко. Адже саме Тетяна Василівна, працюючи з підростаючим поколінням, знає наскільки важливо донести до наступних поколінь історію свого роду, своєї малої батьківщини.


Люди, позбавлені поваги до предків, не поважають і живих. О. С. Пушкін сказав: «Неповага до своїх предків – є перша ознака дикості й аморальності». Але ж моральність – це те, що відрізняє людини від інших живих істот. Неповага до пам’яті предків – це перша ознака падіння людства.
Книга це історико- краєзнавче дослідження про село Краснопілку Маловисківського району Кіровоградської області.
Працюючи над цим дослідженням автори з інтересом вивчали сімейні архіви, зверталися до фотографій, що пожовтіли й недавніх, які розповіли про труднощі й про радісні миті в житті предків, спілкувалися з жителями села та з тими, хто народився або виріс в селі. На думку самих авторів – «народ є самим великим архівом, а все, що звучить із уст народу – і є історія».
Робота була проведена масштабна і кропітка, але вона того варта, бо книга, яка видана у видавничому відділі Маловисківської районної газети «Маловисківські вісті» відкриває історію села від часу заснування до сьогодення. І кожен, хто дорожить своєю малою батьківщиною дізнається багато цікавого, нового та незнаного до цього часу.
Книга стане цікавою і для людей старшого покоління і для молоді, адже ми не повинні жити Іванами, що не пам’ятають споріднення, тому що без минулого немає сьогодення, а без сьогодення немає майбутнього.
Автори книги наводять різноманітні цікаві факти з життя свого села:
- Свідками історії села є старі кладовища та кургани, могильні та обрядові споруди минулих часів, які збереглися і до тепер.
- Із одинадцяти існуючих заповідних об’єктів, які зареєстровані і знаходяться на території Маловисківського району, два розташовані біля села Краснопілка.
А дослідження найбільш поширених прізвищ та прізвиськ викликають і цікавість і посмішку, адже кожне прізвисько має свою історію, але мало хто навіть із представників родів знає істинну причину їх виникнення.
Інформація у книзі поділена на розділи, які об’єднують історію певного періоду часу.
Крім того доповнюється списком загиблих воїнів-жителів села, солдатських вдів,ветеранів Великої вітчизняної війни і навіть дітей війни.
Також є окремий розділ, який присвячений землякам, якими варто пишатися.
У книзі використано фотоматеріали із сімейних архівів жителів села.
Маючи таку багату історію на сьогоднішній день село Краснопілка, як і багато сіл нашої України, на жаль помирає. Залишається пам'ять і віра. І історія села, яка записана в книзі «Село, моє рідне, село…» Олександром Коваленком та Тетяною Малашенко.

Класики літератури про осінь

Чарівна пора року, яка захоплювала поетів - класиків, художників, співаків, композиторів, які в своїх творах відтворювали цей чудовий подих осені, чудові різноманітні кольори природи, дивні осінні звуки.


Метою чергового засідання засідання клубу "Школа етикету" було ознайомити учнів із творами класиків, в яких звучать осінні мотиви.

"Кожна інтелегентна людина повинна знати твори класиків і я хочу, щоб ви були інтелегентними", - сказала у своєму виступі вчитель гімназії О.М. Мазур.
Прививати любов учнів до всього прекрасного - мета клубу "Школа естетичного виховання".
На цьому засіданні учні слухали поезію О.Пушкіна, С.Єсеніна, А. Тютчева, А.Майкова, Є.Баратинського, Л.Костенко, М.Рильського, Н.Приходько, Т.Андрушко.

середа, 1 жовтня 2014 р.

День бібліотек святкуєм разом з друзями

В переддень Всеукраїнського дня бібліотек читальному залі районної бібліотеки зібралися люди різних поколінь - члени клубу "Світлиця", слухачі ВНШ, учні місцевих шкіл, жителі міста.


Літературні читання були присвячені одразу декільком датам - 200 річчю Т.Шевченка, 150-річчю з Дня народження М.Коцюбинського, 120- річчю О.Довженка та 85 -річному ювілеєві Д.Павличка.. Уривки з творів цих видатних письменників читали учні міських шкіл № 3 та № 4, а також учні гімназії та член Спілки письменників України поетеса Т.Андрушко.
З чималим творчим доробком завітав у гості директор ДМШ, самодіяльний композитор Петро Лойтра та й не сам а з викладачем ДМШ М.Соляником та своєю ученицею Анною Махно. Петро Лойтра подарував бібліотеці свої нові книги. Не обійшлося і без пісні - "Мамину сорочку" було виконано в дуеті з А.Махно а "Два кольори" співав весь зал.
Вишитий оберіг від імені слухачів курсу "Мистецька палітра" подарувала бібліотеці керівник курсу Лідія Запорожець. А незмінний керівник клубу "Світлиця"
С. Шевченко привітала всіх бібліотекарів проникливими віршами.

До всеукраїнського тижня планування сім'ї

До всеукраїнського тижня планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров’я в рамках проекту «Турбота про жінку впевненість у майбутньому» програми «Здоров’я жінок України» в Маловисківському професійно-технічному училищі №16 бібліотекар РБ Оксана Діденко та працівники відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для дітей та молоді провели бесіду – відеоперегляд «Здоровим бути круто». Під час спілкування йшла мова про те, що проблема першого кохання тісно переплетена з проблемою статевого виховання а сексуальні стосунки є важливою частиною нашого життя. Та випадкові статеві стосунки асоціюються з ризиком передачі різних захворювань. На цю тему продемонстровано відео-фільм «Профілактика захворювань, які передаються статевим шляхом»
На заході були присутні молодь Маловисківського професійного училища №16 групи – 23- 17 та бібліотекар ПТУ Григорєва Л.І..
По закінченню заходу розповсюджено роздаткові матеріали по темі проекту, які були надані Кіровоградською обласною службою з актуальних питань жіноцтва.

пʼятниця, 22 серпня 2014 р.

До Дня Незалежності України


Цього разу основними темами чергового засідання жіночого клубу “Світлиця”, яке вела завідувач сектору молоді та спорту Світлана Шевченко, стали відзначення Дня незалежності України та вшанування пам”яті поета-земляка Володимира Бровченка.
Про правові аспекти здобуття Україною незалежності говорив начальник районного управління юстиції Василь Ракул, який занепокоєний нинішнім станом антитерористичної операції на сході та висловив надію, що Україна збереже свою незалежність і переможе агресора.



 
Після хвилини мовчання по загиблих за незалежність земляках присутні прослухали молитву за Україну у виконанні тріо у складі Марини Данілової, Олени Голубовської та Олександри Савчук.
 
Про свято говорила і заступник міського голови Леся Постолюк. За її словами, “у цей трагічний час всі українці повинні об”єднатися, бо всі є патріотами”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Своєрідний екскурс в історію зробила вчитель історії міської гімназії голова районної організації “Народна рада” Олена Мазур. Цікаві розвідки з історії українського національного костюму, вишивки, державних символів їй допомогли продемонструвати учні гімназії Анна Якович, Валентин Воловоденко, Людмила Грушецька, Настя Черній.
Що для неї означає День незалежності – говорила голова районного парламенту дітей учениця міської ЗШ №3 Катерина Сніцар.
Далі про свої захоплення розповіли Катя і Настя – вихованки з прийомної сім”ї Кузиків та Оксана Тихончук, яка продемонструвала свої вишивані роботи.
А потім учасники “Світлиці” вшанували відомого українського поета-земляка Володимира Бровченка. Про його творчість розповіли заступник директора з виховної роботи міської ЗШ №3 Надія Жолтікова, вчитель української мови та літератури цієї школи Світлана Нестеренко, ведуча Світлана Шевченко. Учениці ДШМ Анастасія Михайлова та Марина Шамка прочитали вірші поета.
А завершилося засідання “Світлиці” піснями у виконанні Олени Голубовської та Олександри Савчук (акомпанував Олександр Миргородський). Пісню “Рідна мати моя” всі присутні співали стоячи.
Тетяна АНДРУШКО

четвер, 21 серпня 2014 р.

Спілкувалися з військовим комісаром

В районній бібліотеці було проведено  “круглий стіл” на теми мобілізації, який ініціювала громадська організація “Народна рада”

  І хоча, за словами військового комісара району підполковника Олександра Балабухи, він очікував побачити і почути думки і запитання не від двох десятків учасників “круглого столу”, а, наприклад, кількох сотень, як це було минулого тижня в Оникієвому, діалог тут також був відвертим і продуктивним.
Вела “круглий стіл” голова ГО “Народна рада” вчитель гімназії Олена Мазур (документи на створення організації перебувають на реєстрації). Запитання до військового комісара організатори розділили на дві частини: так звані серйозні і “гострі”.
Спочатку О.Балабуха пояснив учасникам зібрання особливості третьої хвилі часткової мобілізації, зазначивши, що цю роботу військкомат, доукомплектований необхідними кадрами, проводить разом з органами місцевого самоврядування та структурами виконавчої влади. “Виконуючи завдання, до Збройних Сил мобілізуються конкретні фахівці, що сьогодні потрібні, – сказав О.Балабуха. – За перші дві хвилі мобілізовано більше 120 осіб і цей процес нині триває. У військкоматі ретельно вивчають анкетні дані тих, хто підлягає мобілізації, враховують стан здоров”я і сімейний стан, інші фактори, що, згідно діючого законодавства, можуть бути підставою для припинення щодо них мобілізаційних дій”.
Також учасники “круглого столу” цікавилися, які пільги мають військові, що брали участь в антитерористичній операції на сході країни, можливості надання їм гуманітарної допомоги, забезпечення необхідним спорядженням, лікуванням, координацією цих дій у районі тощо.
Відповідаючи на запитання про патріотизм і добровольців, військовий комісар зауважив, що до відповідних змін у законодавстві він бачив багатьох добровольців, але тоді вони не підходили призову за віком. Коли ж граничний вік військовозобов”язаних було підвищено, таких “добровольців” значно поменшалого. Але всі призвані є мобілізованими, – зазначив О.Балабуха, – незалежно від цього.
В ході діалогу своїм досвідом підтримки воїнів-земляків поділилися заступник голови райради Леонід Жовтило і заступник міського голови Леся Постолюк. А крім членів ГО “Народна рада” та кількох городян, яких зацікавила тема “круглого столу”, до участі в ньому залучився і депутат райради Анатолій Теліга. Як повідомив Л.Жовтило, разом вони нині допомагають одному з поранених в АТО бійців пройти медобстеження в обласній лікарні і готові сприяти в цьому й іншим, хто проходить реабілітацію після поранення.
Що ж до “гострих” запитань, то вони стосувалися “тарифів”, які нібито встановлені за право уникнути мобілізації і того, що деякі службовці райвійськкомату вже “зробили” собі “статус” учасника бойовий дій.
Такі чутки О.Балабуха назвав цілковитою нісенітницею, зазначивши, що він особисто і всі працівники військового комісаріату усвідомлюють свою роль і відповідальність в сучасних умовах і діють чітко в межах законодавства.
- Щодо статусів, то ніхто сам собі нічого не може встановлювати. Повірте, навіть не всі, хто був призваний по мобілізації був чи буде учасником АТО, є чи будуть за статусом учасниками бойових дій, адже це залежить від рівня і особливостей завдань, які військовослужбовець виконує. Тому щодо працівників військкомату таке “твердження” і безпідставне, і просто абсурдне.
…Вже вийшовши за межі відведеного часу (організатори планували годинну розмову), О.Балабуха відповів ще на кілька запитань від присутніх. В тій же тематиці: організація мобілізації, матеріальне забезпечення військовослужбовців, дії щодо визволення полонених (таких у нас на сьогодні є один), надання допомоги сім”ям військовослужбовців, діалог з населенням, доцільність участі громадських формувань у мобілізаційних процесах тощо.
За висновком учасників “круглого столу”, спілкування з військовим комісаром було корисним і дало відповідь на більшість запитань, що нині цікавлять людей. Сам же О.Балабуха порадив своїм співрозмовникам… читати районну газету, де нині подається дуже багато інформації на важливу для всіх нас тему.
Володимир ТІЛЬНОВ
Фото автора

четвер, 10 липня 2014 р.

Підлітки і контрацепція


Що треба знати починаючи інтимне життя - контрацепція



9.07.2014р   В бібліотеці  було проведено інформ-бесіду «Що треба знати починаючи інтимне життя – контрацепція», в рамках проекту «Турбота про жінку впевненість у майбутньому» програми «Здоров’я жінок України».  Під час якої працівники бібліотеки та підлітки обговорювали питання:
 - підлітки і контрацепція: поговоримо «про це»
- Чому підлітки «цим» займаються?
- Захищатися чи ні?
- Маленький рятівник. Вибір нової генерації
- Все буде ОК!
- Я кажу - ні!

Після чого працівниками районної бібліотеки було презентовано роздатковий матеріал по проекту та проведено анкетування «Як вберегтись від…». Анкетування проводилось на протязі двох  тижнів, і крім учасників заходу в анкетуванні брали участь відвідувачі бібліотеки віком з 14 до 30 років.

 

 

понеділок, 23 червня 2014 р.

Наш край талантами багатий

18.06.2014 року в районній бібліотеці відбулася зустріч-презентація книги лауреата І премії щорічної обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова 2014 рокуОльги Голованової "Злинка: від витоків до сьогодення".  На зустріч були запрошені голова районної ради С.Сосновська, заступник голови РДА Т.Ємельяненко,  вчителі, історики, краєзнавці, жителі села Злинки та виходці з цього села.



 

понеділок, 16 червня 2014 р.

Відверто з дівчатами


13.06.2014 на території  Маловисківської гімназії було проведено «вуличну акцію», в рамках проекту «Турбота про жінку впевненість у майбутньому» програми «Здоров’я жінок України».  Під час якої  в неформальній обстановці  працівники бібліотеки Оксана Діденко і Альона Чеботарьова та учениці гімназії спілкувалися на жіночі теми    «Перше кохання, цнотливість, інтимні стосунки». Так як проблема першого кохання тісно переплетена з проблемою статевого виховання, яке слід починати дуже рано. Адже підлітковий вік – це період пубертату, важливого і відповідального етапу життя людини. Саме про це йшла мова під час цієї зустрічі з гімназистами.


Бесіди проводилися в не великих групах, що й сприяло до більш відвертих розмов, дівчата ділилися хвилюваннями та висловлювали свої думки щодо раннього статевого життя, визначили негативні фактори які впливають на подальше життя.  Після чого працівниками районної бібліотеки було презентовано роздатковий матеріал по проекту. О.Діденко наголосила на наслідках раннього статевого життя, а саме незапланованій вагітності, яка часто стає причиною абортів багатьох жінок, дівчат. Використання контрацептивів – безпечніша та дешевша альтернатива абортів!

четвер, 12 червня 2014 р.

Навчальний рік закінчили врученням медалей та Святом каші

Закінчився ще один навчальний рік у Вищій народній школі для дорослих, що діє при районній бібліотеці.


 Навчальний рік ми розпочинали  Святом борщу, перше півріччя завершували Святом вареників а закінчення навчального року відзначили святом ще однієї популярної української страви - Каші.
Підводячи підсумки навчального року директор бібліотеки а по сумісництву і директор ВНШ Тетяна Малашенко, відмітила що пенсіонерів, які відвідують нашу школу не стосуються такі поняття як самотність та одноманітність, тому що за два роки навчання ми разом дізнавалися багато нового, шукали нові форми роботи і спілкування, зустрічалися з цікавими людьми, заводили нових друзів, адже відкриваючи для себе щось нове, стає цікавіше жити.


Всі слухачі школи радували своєї зацікавленістю, прагненням до нових знань, успіхами у навчанні і тому  всі отримали символічні "золоті" медалі.

А  постійні партнери та надійні помічники заступник голови районної ради Леонід Жовтило, голова  районної організації ветеранів України Олександр Красовський  та відповідальний секретар Євдокія Мамедова а також знана рукодільниця та керівник напрямку "Мистецька палітра" Лідія Запорожець отримали Подяки. Всі вони зверталися зі словами привітання до всіх присутніх.

На кожному із занять ВНШ слухачі дізнавалися для себе щось нове і корисне, тому ведучі Альона Чеботарьова та Олександр Василевський розповіли про королеву Свята, одну з найдавніших і найпоширеніших словянських страв - кашу, про її історію, корисні властивості та різноманітність. Всі присутні мали змогу насолодитися неймовірним смаком пшоняної каші, приготованої за особливим рецептом керівника напрямку "Основи виживання в суспільстві" Вячеслава Селіванова.
Всі слухачі школи висловили слова вдячності за отримані знання та цікаві зустрічі а також надію на подальше навчання у слідуючому навчальному році.