четвер, 3 грудня 2015 р.

Питання дитячі - проблеми дорослі

В рамках акції "16 днів проти насильства" 02 грудня 2015 року заступник голови районної державної адміністрації Лілія Синчук взяла участь у засіданні гендерної школи, яка проходила в формі круглого столу на тему "Питання дитячі - проблеми дорослі"  за участі окремих керівників структурних підрозділів, міністерств і відомств України та учнів загальноосвітніх шкіл та гімназії міста.
Головними питаннями, що були порушені на засіданні стали поняття щасливої родини, рівноправ’я, молоді та прав людини, запобігання насильства.
Розпочала круглий стіл  завідувач сектору молоді та спорту РДА Світлана Шевченко.
Заняття з елементами тренінгу провела завідуюча відділом обслуговування бібліотеки Ольга Кудря.


Далі на питання круглого столу "Що таке насильство? Запобігання насильству та захист прав дитини" відповідали начальник служби у справах дітей Павло Захватихата, спеціаліст РЦ СССДМ Олена Махоріна, начальник відділу Маловисківської поліції Ярослав Погрібний, начальник відділу кримінально-виконавчої інспекції Лілія Бєлова та психолог Інна Дишлова.

Юнаки та дівчата активно включилися в обговорення питань, приймали участь в тренінгових заняттях.

Крім того  в читальному залі розгорнуто виставку дитячих малюнків, фото-колажів, поробок на тему "Моя родина без насильства", яку представила присутнім начальник відділу соціального захисту сім'ї  Анна Русол.

Кінопоказ в бібліотеці

У рамках дванадцятого міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини в бібліотеці  проведено кінопоказ для дорослих і учнівської молоді.
 

Співорганізаторами заходу стали Компаніївська громадська організаія "Взаємодія", яку очолює Олена  Мірхайдарова і Маловисківська ГО "Фонд розвитку ініціативи громади" (керівник - Леонід Жовтило).

Далі - звіт про проведення кінопоказу від Олени  Мірхайдарової


Чому документальні фільми викликають бурхливі емоції?
ЕЛЕНА МИРХАЙДАРОВА•28 НОЯБРЯ 2015 Г.


Ми продовжуємо репортаж про перебіг ХІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини DOCUDAYS UA у Кіровоградській області. 
26-27 листопада фестиваль вперше завітав до Маловисківського району Кіровоградської області, де було проведено чотири покази фільмів. В місті Мала Виска для мандрівного фестивалю гостинно відкрила двері районна бібліотека, працівники якої провели чималу роботу по рекламі фестивалю. Тож зала для показу фільмів ледве вмістила всіх бажаючих подивитися документальне кіно, серед яких були й слухачі вищої народної школи при Маловисківській бібліотеці.
Під час першого відкритого показу, переглянувши фільм чеського режисера Їржі Стейскала «Яма», глядачі відразу приступили до обговорення побаченого. Свої думки висловлювали так емоційно, що розгорілася бурхлива дискусія. Переважна більшість доводила, що в місті не повинно бути таких осель, як зображено у фільмі, бо там панує безлад, бруд і смердить свинями. А головна героїня повинна все тримати у порядку, бо її оселя нагадує смітник. Були й такі, які звинуватили режисера в тому, що він так непривабливо показав Україну, заради грошей вибрав таку тему і знеславив нашу країну на весь світ. Були й такі, які говорили, що не треба такі фільми знімати, у нас же стільки є хорошого, то чому б не показати це. Одна жінка сказала, що іноземні режисери свої країни зображують гарно, а з нашої сміються.

Чесно кажучи, ми не чекали такої реакції, адже компаніївські глядачі, які дивилися цей фільм на відкритті фестивалю, так перейнялися долею головної героїні та її проблемами, зацікавилися режисером, що просили навіть написати Їржі Стейскалу листа з подякою за таку чудову стрічку і проханням зняти продовження цієї історії. А потім ми зрозуміли, що якщо фільм викликав таку бурю емоцій, таке жваве обговорення, нікого не залишив байдужим – це є найкращим свідченням таланту режисера. 

Дискусія вже майже перетворювалася на сварку і тут на допомогу прийшов експерт – депутат зі стажем Маловисківської районної ради Леонід Жовтило, який підсумував: «Ми звикли не виносити наші проблеми «на люди», та хіба їх менше стає від того, чи вирішуються вони? Проблема порушення прав людини не може бути гарною й привабливо. Ми повинні вчитися спільно вирішувати спірні питання цивілізовано, у правовому полі, враховуючи законні інтереси і права усіх юдей». Після цих слів глядачі вирішили, що не тільки головні герої, а і сусіди з багатоповерхівок повинні згуртуватися і вимагати від влади забезпечити таким житлом головну героїню, яке б її влаштувало, де б вона змогла жити повноцінним життям, не втрачаючи своєї ідентичності.

Другий показ був для учнів Маловисківської гімназії. Десятикласники подивилися фільм про вибори президента Кенійської школи «Цап за голос» (Нідерланди, режисер Єрун ван Велзен). На відміну від Компаніївських студентів ветеринарного технікуму, гімназисти спрогнозували правильно результат виборів. Глядачі побачили як відмінності, так і спільне у виборчих процесах Кенії та України. Хоча була і така думка, що африканці на відміну від нас відсталі і їм до нас дуже далеко, та учні відразу спростували її, зазначивши, що ми всі маємо рівні права. Відмітили і те, що в нашій країні теж існує проблема гендерної рівності. А ще дійшли висновку, що нам потрібно вчитися у кенійських школярів активності.

27 листопада покази відбувалися в селі Злинка Маловисківського району, де з документальними фільмами познайомилися старшокласники місцевої школи. З фільму Ізраїльського режисера Аяли Шарот «Зламані гілки» діти дізналися про долю жінки, котра ще дитиною із Польщі поїхала в Ізраїль і більше ніколи не бачила своїх рідних, бо фашисти при окупації Польщі стратили їх. Учні побачили в цій історії порушення права на життя, на сім’ю. Всі як один доводили, що не можна порушувати прав людини, особливо – відбирати життя. І хоч історія сумна, та діти дійшли висновку, що із зламаної гілки можна виростити дерево, адже героїня вижила, у неї є діти, онуки, тобто росте дерево, яке вже пустило коріння.

Перед показом кінофільму «Габріель повідомляє з чемпіонату світу» (Нідерланди, режисер Ельс ван Дріль) учням Злинської школи задали питання: «Чи хотіли б ви, щоб у Злинці пройшов чемпіонат світу з футболу?» Майже всі сказали, що хотіли б. Але після перегляду фільму, де були показані негативні наслідки цієї події, діти засумнівалися, що хотіли б цього. Під час обговорення з сумом говорили про те, що у нашій країні теж порушуються права дітей, що вони також хотіли б займатися в спортивних секціях, плавати в басейні, кататися на ковзанах, та в селі немає можливості зробити це. В кінці підсумували, що навіть якщо FIFA виявить бажання провести чемпіонат в Злинці, громада навряд чи підтримає таке рішення.

І у Малій Висці, і в Злинці після показів нас просили привозити ще документальне кіно, по можливості – більше фільмів. А коли ми вже їхали додому, то зателефонував депутат Маловисківської райради Л.Жовтило і передав прохання місцевих мешканців, щоб наступного року були покази хоча б днів 3-4. Це було ще одне підтвердження того, що фільм «Яма» не залишив байдужими глядачів.
Усі покази у Маловисківському районі провела ГО «Взаємодія» у партнерстві з Маловисківською районною бібліотекою та ГО «Фонд розвитку ініціативи громади. 

неділя, 29 листопада 2015 р.

Прапор з передової

 Днями волонтерам - учням Маловисківськоі гімназії, які   разом з ГО"Народна Рада" і ВО "Свобода" допомагають воїнам - землякам  передали Прапор з передової з підписами  воїнів - земляків в знак подяки за допомогу з написаними на ньому побажаннями миру, успіхів в навчанні

До Дня пам’яті жертв голодомору

Україна 1932 -1933 роках пережила страшну трагедію - Голодний Мор, який забрав  життя мільйонів наших земляків. Жорстокість голодомору полягає передусім у тому, що голод не був наслідком стихійного лиха, посухи або неврожаю, він став результатом навмисної політики тодішнього режиму. За оцінками істориків і демографів, кількість прямих і не прямих втрат населення України становить понад 10 мільйонів осіб.                                                               
83 роки  відділяє нас від тих важливих подій,  і нині перед усім українським суспільством стоїть завдання глибокого переосмислення причин, характеру, масштабів трагедії, гідного шанування пам'яті мільйонів наших співвітчизників.

В читальному залі  оформлено Виставка-реквієм «І свічка  плакала в скорботі»   та в дитячому відділі книжкова виставка «Голгофа голодної смерті», на яких представлені книжково-ілюстративні, документальні матеріали  трагічних сторінок історії України 



 Година пам’яті  «Невиплакані  сльози України» було проведено з учнями гімназії. Вчитель історії Мазур О.М. з  учнями  обговорили ті жахливі події 1932-1933 років.

 а також запалили свічу  та хвилиною мовчання вшанували  пам'ять жертв голодомору

понеділок, 23 листопада 2015 р.

Революція гідності

  Події на майдані сколихнули весь світ, докорінно змінили українську історію та світогляд мільйонів українців. Наш народ пережив страшну зиму з безліччю смертей та скалічених життів. Про ці події  говорилося за круглим столом до   Дня Гідності та Свободи.



Круглий стіл разом з учнями гімназії провела вчитель історії Мазур О.М., яка висвітлила події 2013 - 2014 років на Майдані. Присутні переглянули та обговорили документальний  фільм "Майдан" а також кожен  висловив свою думку про наслідки революції в житті нашої країни.

Під гімн майдану "Летить кача" діти вшанували пам'ять загиблих в ті жахливі дні

вівторок, 17 листопада 2015 р.

Свято української мови

У Маловисківській районній бібліотеці відбулося чергове засідання клубу творчих людей „Світлиця”. Засідання було присвячене  темі: ”Мова і пісня-душа України”. Метою засідання стало знайомство з творчістю людей району, пропаганда української мови та виховання у молоді і населення любові до рідного краю.



Головною подією „Світлиці” став виступ творчого тандему: поета Ростислава Кирилова(с.Кіровка) та композитора, переможця багатьох пісенних конкурсів Петра Лойтри (м.Мала Виска). Р.Кирилов ознайомив присутніх з низкою своїх творів та у дуеті з композитором П.Лойтрою  виконав пісні  на власні вірші. Свою творчість продемонстрували й інші учасники клубу.



У засіданні взяли участь: голова районної ради Світлана Сосновська та заступник голови райдержадміністрації Лілія Синчук, які виступили із словами вдячності та побажання миру, добра, нових творчих злетів як Ростиславу Кирилову, так і всім учасникам „Світлиці”.
Активним учасникам зібрання було вручено грамоти сектору молоді та спорту райдержадміністрації .

четвер, 12 листопада 2015 р.

Навчалися громадській активності

Працівники районної та сільських бібліотек прийняли участь у тренінгу, на тему "Центр місцевої активності - як осередок розвитку громадської ініціативи". Тренінг проходив в рамках проекту "Моя громада - наш спільний дім", що реалізується на території чотирьох громад Маловисківського району ГО "Фонд розвитку ініціативи громади" в рамках Проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Провів тренінг президент Інституту соціокультурного менеджменту Лев Абрамов, а модератором  виступив керівник проекту на території Маловисківщини Леонід Жовтило.





Учасниками нинішнього тренінгу стало майже три десятки фахівців галузі культури (бібліотекарі, директори СБК та завідувачі клубними закладами тощо), які протягом дня  в притаманній подібним заходам атмосфері вільного спілкування і невимушеності обговорювали актуальні для територій проблеми сьогодення. Зокрема, це планування роботи та написання проектів, залучення інвестицій для реалізації задуманого, активізація ролі керівника закладу культури та бібліотеки як центру активності громад, співпраця з органами влади тощо.

понеділок, 9 листопада 2015 р.

Відзнаки з нагоди свята

9 листопада відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.
В приміщенні дитячої школи мистецтв відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди професійного свята працівників культури.
На свято запрошені заступник голови районної державної адміністрації Лілія Синчук, голова Маловисківської об’єднаної громади Юрій Гульдас, працівники відділу культури, будинків культури, бібліотек, музейних закладів, дитячих музичних шкіл, ветеранів праці галузі, аматорів та майстрів народного мистецтва.

За вагомий особистий внесок у збереження, розвиток і популяризацію культурно – мистецької спадщини району грамотами були відзначені кращі працівники та трудові колективи закладів культури.
Дуже приємно відзначити що серед нагороджених почесне місце займають і бібліотечні працівники.

За творчі здобутки, вагомий внесок у розвиток духовної культури Кіровоградської області, Маловисківського району  та з нагоди свята  Грамотою  Кіровоградської обласної ради нагороджено директор Маловисківської районної бібліотеки Малашенко Тетяна Василівна, Подяку Маловисківської райдержадміністрації отримала завідуюча відділом обслуговування для дорослих Кудря Ольга, Грамотами районного відділу культури та туризму відзначені методист районної бібліотеки Івандюк Оксана, бібліотекар дитячого відділу Кравченко Тетяна, завідуючі Олександрівською сб Матвієнко Руслана та Смолінською сб №1 Сизранова Наталля.

понеділок, 2 листопада 2015 р.

Студентська революція на граніті

У жовтні виповнюється 25 років важливій події в історії боротьби за незалежність України, яка отримала назву «Студентська революція на граніті».

Студентська революція на граніті – кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, заздалегідь організована українською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року. Стрижнем протестних подій було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві (нинішньому Майдані Незалежності).
Саме цій події було присвячено урок історії, на який були запрошені учні гімназії, учасники гуртка "Патріот".  


Про історичну передумову виникнення цієї революції, перебіг подій, вимоги студентства розповіла учитель історії Мазур Олена.

Очевидцем тогочасних подій був методист музею історії Коваленко Олег, який і поділився своїми спогадами.
Присутні переглянули відеопрезентацію "Революція на граніті" та вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув за незалежність України.


субота, 17 жовтня 2015 р.

Розпочали новий навчальний рік

Навчатись ніколи не рано й ніколи не пізно. Стара мудра істина. Не так давно став популярним чи то заклик, чи то лозунг, а скоріше – життєве кредо: освіта протягом усього життя. Адже нині, коли постійно вдосконалюються технології, а життєвий простір наповнюється не лише новою інформацією, термінами, а й різними суперновими приладами, то хочеш чи не хочеш, а мусиш навчатись, аби не пасти задніх.
Так розмірковують і наші  невгамовні пенсіонери, яких не влаштовує дозвілля на призьбі з нескінченними розмовами про політику, здоров’я та сусідів, і йдуть “у науку”. Для таких спраглих до знань людей і працює  на базі районної бібліотеки уже четвертий рік  Вища народна школа, де  дорослі «учні»  опановують  нові знання, тренують пам’ять, розвивають інтелект – загалом відкривають у собі нові таланти.

На відкритті «нового навчального року» у  Вищій народній школі для дорослих директор бібліотеки а по сумісництву і директор школи Т.В. Малашенко відмітила, що наша школа стала уже більше таким собі клубом, де зустрічаються друзі і однодумці, де приємне спілкування поєднується з новими знаннями, де є місце і святам і добрим справам

Присутніх привітали голова районної організації ветеранів О.Красовський,   голова районного осередку Партії Пенсіонерів України Є.Мамедова.


Не встиг «віддзвеніти перший дзвінок», як слухачі школи активно включилися в новий навчальний процес.  Одне з перших занять було присвячене актуальним питанням – зміни в нарахуванні пенсій та субсидії. Інформацію по цих питаннях присутнім  надали головний спеціаліст-юристконсульт управління Пенсійного фонду у Маловисківському районі Жигалов Тарас Миколайович та заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Хмара Іван Іванович.  



Слідуюче заняття було присвячене святу Покрови, Дню українського козацтва та Захисника України.  З цікавістю всі присутні слухали розповідь про козацтво на Україні та Кіровоградщині а також про  свято Покрови методиста музею історії, настоятеля Паліївського храму Коваленко Олега Анатолійовича.
А в  планах  школи на слідуючий навчальний рік ще багато нового, цікавого та корисного. Тож запрошуємо всіх бажаючих долучитися до наших слухачів. 
Заняття проходять кожний четвер в приміщенні районної бібліотеки о 14.00. 

Кохання в житті відомих людей

Клуб  "Школа етикету"  в  новому  навчальному році  розпочав  свої  зустрічі  на  літературному  вечорі  "Кохання  в  житті  відомих  людей". Розпочала  вечір  бібліотекар  читального  залу віршом  А.Ахматової  "Меня  покинул  в  новолунье". Далі   слухали  біографію  поетеси та 9  цікавих  фактів з  її  життя  та  читали  вірші.  А також  слухали  романси  на  слова  А. Ахматової  та  М.  Гумільова.



  Продовжила  зустріч  Мазур О. М. розповівши  про життєвий та  творчий  шлях  відомої  української  оперної  співачки  Соломії  Крушельницької.

Учні  прослухали запис   останнього   виступу  С. Крушильницької,  та  порівняли життя і  творчість цих  двох відомих   жінок,  які  народилися в  Україні.


Осінь...ЇЇ  оспівували  великі  поети  в  своїх  віршах,  а  учасники  клубу  читали   вірші    в осінньому місцевому  парку.

четвер, 8 жовтня 2015 р.

Книги для воїнів

200 книг різної тематики зібрали жителі району в ході Всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна". Активну участь в акції взяли заслужений працівник культури Павло Бровченко, заступник голови районної ради Леонід Жовтило, які одними з перших передали книги до бібліотеки. Сім'я пенсіонерів Тарасенків з Малої Виски передала для солдат майже 50 примірників зі своєї бібліотеки, житель села Новогригорівка Анатолій Теліга привіз 20 книг. Долучилися до акції маловищани Н. Самойленко, О. Гершкул, жителька села Розсохуватка Л.Сердюк. Багато хто приносив книги і не афішував себе.
Днями зібрану бібліотеку працівники передали представнику райвіськомату  для подальшої передачі третьому полку спецпризначення (В\Ч ПП 2336), бійцям які перебувають в зоні АТО


Подарунок від видатного земляка

Маловисківська районна бібліотека отримала в дарунок для створення музейної кімнати бібліотеку, що належала нашому видатному земляку, поету  та громадському діячу Бровченко Володимиру Яковичу. Серед книг, які належали Володимиру Яковичу багато з  автографами авторів.
Крім того ми отримали в дарунок і деякі особисті речі митця: музичні інструменти, грамоти, сувеніри, картини, фото та ін..
Все це передав у дарунок маловищанам його син Бровченко Микола  Володимирович.
Працівники бібліотеки вдячні нащадкам поета за такий подарунок і з часом маловисківська громада матиме унікальну можливість ознайомитися з частинкою світу талановитого земляка.

пʼятниця, 25 вересня 2015 р.

Від вдячних земляків

"Від вдячних земляків" - така тема чергового засідання клубу "Світлиця", присвяченого 170-річчю з Дня народження І.Карпенка-Карого та Дню бібліотек.
З власним дослідженням "І.Карпенко-Карий і наше місто" поділилася викладач Маловисківського ПТУ № 16 Бивзюк Г.М.
Сценки з творів митця були представлені учнями навчальних закладів міста - школи-інтернат, ЗШ № 3 та № 4, гімназії.
А в другій частині заходу звучали привітання з Днем бібліотек та вірші присвячені роботі бібліотекаря
Зал прикрашали книжкова виставка "З когорти корифеїв", виставка вишивок Л. Шевченко та стінгазета про життя і творчість І.Карпенка-Карого, підготовлена учнями та викладачами ПТУ-16





Консультації для переселенців

На базі бібліотеки фахівці Кіровоградської громадської організації "Територія успіху" разом з  заступником голови районної ради Л.Б. Жовтило та заступником начальника управління праці та соціального захисту населення провели консультації для  тимчасово переміщених осіб, що проживають на Маловисківщині.
Всі бажаючі отримали безкоштовні юридичні консультації з питань оформлення документів, отримання допомог та відповіді на питання, які цікавили.

вівторок, 15 вересня 2015 р.

Моя громада - наш спільний дім

15.09.2015 року у Маловисківському центрі місцевої активності, районна бібліотека ім. Л.Українки, було презентовано проект "Моя громада - наш спільний дім" розроблений ГО "Фонд розвитку ініціативи громади" та Маловисківським ресурсним центром розвитку громад. Проект реалізується в рамках Проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Територія успіху» за фінансової підтримки Європейського Союзу . 



Організатори презентації:
Маловисківська районна громадська організація «Фонд розвитку ініціативи громади» голова ГО Валерій Онипсенко.

Маловисківський районний ресурсний центр розвитку громад. Координатор ресурсного центру Леонід Жовтило.

Мета проекту: допомогти громадам, які виявили бажання добровільно об"єднатися, у створенні Центрів місцевої активності громади на базі сільських будинків культури та бібліотек, отриманні знань, формуванні умінь і навичок з питань планування розвитку села, посилення активності громади та реалізації напрацьованих проектних завдань. 
Завдання проекту:
-         дослідження проблемних питань  територіальної громади та визначення шляхів їх вирішення опираючись на історичне минуле, реалії сьогодення та бачення майбутнього громади. Ознайомлення з  досвідом вирішення подібних проблем громадами України та Польщі;
-         ознайомлення жителів сільських територіальних громад з сучасними технологіями участі жителів села у плануванні розвитку громади та організації проектної діяльності.

-         підвищення організаційної спроможності громадської організації та створення «Історій успіху громади».


На презентації були присутні керівники органів місцевого самоврядування, представники ГО, бібліотек, сільських клубів, директора сільських шкіл, місцеві ЗМІ. 

Перші враження: Олександр Кашпуровський (сільський голова села Олександрівка): класний проект, нам давно пора знімати грати з наших закладів культури, ми готові сприяти реалізації проекту. Світлана Колеснік, заступник голови ГО с. Лозуватка: класна ідея, громадам наших територій дійсно не вистачає небхідних знань та досвіду ефективного використання ресурсів. 

Конкурс бібліотечних інновацій

Сьогодні бібліотеки відіграють велику роль у становленні громадянського суспільства. Залучаючи населення до багатьох своїх заходів і акцій, вони сприяють підвищенню соціальної активності людей, формують у них громадянську свідомість, допомагають створювати особливий суспільний мікроклімат у регіоні свого впливу. В невеликих, за чисельністю жителів, містах та багатьох селах,  саме бібліотеки  стають центрами суспільного життя, де мешканці не тільки отримують інформацію і проводять своє дозвілля, але й обговорюють нагальні проблеми своєї «малої батьківщини».
Добре зрозуміло, що об’єднавши зусилля, творчий та інтелектуальний потенціал, набутий досвід можна працювати більш успішно та плідно на розвиток рідної громади.
З метою удосконалення діяльності публічних бібліотек області як інформаційних, культурних, просвітницьких центрів , які забезпечують комплексне інформаційне обслуговування місцевих громад  департаментом  культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації та обласною бібліотекою ім..Д.Чижевського  оголошено конкурс бібліотечних інновацій на тему:         «Формування громадської позиції, національної свідомості, культури і духовності»

Завдання конкурсу: підтримка та стимулювання інноваційної діяльності публічних бібліотек, удосконалення професійної майстерності бібліотечних працівників, стимулювання творчої ініціативи бібліотекарів у наданні місцевим громадам безперешкодного доступу до інформації і знань, підвищення якості бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів на умовах оперативності, доступності, комфортності, визначення кращих інновацій, що сприяють ефективному розвитку місцевих громад та поширення кращих інноваційних практик  серед бібліотек області.
Районний етап конкурсу проходив протягом липня-вересня 2015 року. В конкурсі приймали участь бібліотекарі сільських та районної бібліотеки.

На розгляд оргкомітету було представлено 13 проектів бібліотечних інновацій.
З них було одібрано шість кращих, які і представляли працівники бібліотек перед журі конкурсу.
Це Олександрівська, Паліївська, Смолінська №1, Смолінська № 2, Оникієвська та Маловисківська районна бібліотеки.

Всі учасники добре підготувалися, їх виступи доповнювали  фото презентації.

середа, 26 серпня 2015 р.

Чарівний край у центрі України

Районна бібліотека прийняла участь у культурно-масових заходах Маловисківської міської ради з нагоди Дня міста Мала Виска та 24-річниці Незалежності України.
Увагу жителів міста привертала яскрава та інформативна виставка-експозиція "Чарівний край у центрі України", на якій були представлені матеріали з історії міста та краю, твори видатних земляків а також декоративні вироби.



За активну участь колективу бібліотеки було вручену Подяку від Маловисківської міської ради.


пʼятниця, 21 серпня 2015 р.

До Дня Незалежності України

Книжково-ілюстративна виставка до Дня Незалежності України "Україна - час змін" оформлена працівниками бібліотеки для жителів міста на центральній площі.



З ЛЮБОВ’Ю ДО БАТЬКІВЩИНИ



Круглий стіл до Дня незалежності України на тему:
«ЕТАПАМИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ: З ЛЮБОВ’Ю ДО БАТЬКІВЩИНИ» зібрав в читальному залі бібліотеки людей, яким не байдуже те, що відбувається в нашій країні.

На розгляд були запропоновані такі питання:

1. Вступне слово ( директор районної бібліотеки Т.В. Малашенко)

2. Історична довідка: тисячолітня історія державотворення ( вчитель, голова ГО «Маловисківська народна рада  Мазур О.М.)

3. З Україною в серці ( спілкування з учасниками АТО, фотопрезентація)

4. Сильна громада - міцна держава

5. 24- річниця Незалежності : проблеми та шляхи вирішення

6. З вірою, надією та любов’ю  ( українська пісня, поезія)

В обговорені взяли участь заступник голови районної ради Л.Жовтило,заступник голови районної державної адміністрації Лілія Синчук, представники громадських організацій,  учасники АТО, представники державних установ та молодь міста. 

По завершенню обговорення  викладач Маловискіської ДШМ Сергій Горжій виконав пісню на слова Т.Г.Шевченка «Прометей» .


 А також присутні долучилися до акції "Побажання українському воїну"